ETNews flet për një iPhone me 5,4 ″ dhe një tjetër me 6,7 ″ më të hollë

ETNews Ai thotë se hollësia do të ishte për shkak të paneleve që do të montojnë iPhones 2020 me 5,4 inç dhe 6,7 inç. Duket se këto ekrane OLED që do të montohen në iPhone të vitit të ardhshëm kanë panele fleksibël të quajtura «Y-OCTA», një teknologji e re që ju lejon të shtoni kontrollin e prekjes në pjesën e jashtme të panelit vetë pa nevojën e një shtrese të veçantë, gjë që i bën ata disi më të hollë në tërësi.

Ne jemi shumë të qartë se duhet bërë një rrugë e gjatë që firma Cupertino të na prezantojë me këto modele të reja iPhone, por është e qartë se ata kanë punuar për to për një kohë të gjatë dhe është normale që disa rrjedhje të shpëtojnë nga fshehtësia ata duan të promovojnë në kompani. Sipas këtij raporti modeli iPhone 6,1 inç është i vetmi që do të vinte nga dora e LG Display, prandaj do të lihej jashtë kësaj teknologjie të paneleve të ekranit Samsung.

5G
Artikulli i lidhur:
IPhones 2020 me patate të skuqura Qualcomm X55 për 5G

Përveç thashethemeve për implementimi i teknologjisë 5G në iPhone të ri vitin e ardhshëm të gjitha thashethemet dhe rrjedhjet janë mjaft "normale" për një produkt që pritet të marrë shumë lajme dhe ndryshime. Trueshtë e vërtetë që flitet për një aparat fotografik ToF, ardhja e mundshme e një dizajni më të ngjashëm me iPhone 4/5, porta e mundshme tashmë e thjeshtë USB C, Touch ID e mundshme nën ekran apo edhe ndryshime në brendësi komponentë, por kjo pikë në ekran është e re për thashethemet që varen nga këto pajisje dhe për këtë arsye duhet të kihet parasysh.

Një panel më i hollë mund të jetë një mundësi më shumë për të shtuar një bateri më të madhe dhe madje të bëjë një dizajn më të hollë pa zhurmë të mëtejshme. Kujtojmë që trashësia e modeleve aktuale është 0,81 mm në iPhone 11 Pro dhe 0,83 mm në iPhone 11, të cilat mund të zvogëlohen në gjeneratën tjetër nëse këto thashetheme janë të vërteta. Duket qartë se po, që do të kemi tre modele iPhone vitin e ardhshëm, një 5,4 inç, një 6,1 inç dhe një 6,7 inç Ne do të shohim se çfarë është e vërtetë në këtë nga panelet e reja të hollë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.