Eve azhurnon aplikacionin iOS me veçori të reja, paraqitjen dhe sinkronizimin

prag

Kur zgjedhin një produkt të pajtueshëm me HomeKit, shumë përdorues nuk marrin parasysh funksionalitetin e pajisjes përmes aplikacionit të ofruar nga prodhuesi, dhe i kushtohen vetëm automatizoni funksionimin e saj përmes HomeKit. Në varësi të prodhuesit, në shumicën e rasteve opsioni më i mirë.

Por jo në të gjitha. Aktualisht, shumica e pajisjeve HomeKit na ofrojnë praktikisht të njëjtat funksione, në mënyrë që përdoruesi zakonisht më shumë bazuar në çmimin dhe njohjen e markës sesa në përfitimet që mund të ofrojë ose jo. Për t'u përpjekur të dallohen nga të tjerët, djemtë nga Eve kanë lëshuar një azhurnim të madh për të menaxhuar pajisjet e tyre inteligjente.

Azhurnimi i ri i aplikacionit Eve, me të cilin arrin versionin 4.2, ne mund të marrim më shumë nga kamerat e këtij prodhuesi, të sinkronizojmë konfigurimin midis pajisjeve iCloud dhe mundësinë e personalizimit të funksionimit të pajisjeve nga qëndrimet, funksionet e synuara aceshfrytëzojeni në maksimum si pajisjet aktuale dhe ato të ardhshme, të tilla si një kamera e re sigurie e përputhshme Home Secure Video që del në treg në maj.

Kamerat e sigurisë në shtëpi janë bërë një nga pajisjet më të zakonshme që mund të shohim në shumicën e shtëpive dhe që shoqërohen me shqetësimin e privatësisë. Menaxhimi i lehtë i funksionimit dhe shkyçjes së kamerave kur mbërrijmë ose largohemi nga shtëpia është shumë e thjeshtë, dhe falë LED-it të integruar, ne mund ta dimë shpejt nëse janë në veprim o jo

Ndërfaqja e re për të menaxhuar kamerat e Evës përmes këtij aplikacioni, ne gjejmë një pamje e re në ekran të plotë, një pamje e të gjitha kamerave të instaluara dhe të pajtueshme me HomeKit dhe si i kemi të shpërndara në të gjithë shtëpinë tonë, për të menaxhuar bashkërisht pajisjet që janë në të njëjtën dhomë.

Një tjetër risi që na ofron ky azhurnim, ne e gjejmë atë në mundësinë e sinkronizoni cilësimet e pajisjeve tona përmes iCloud i lidhur, një funksion që padyshim e bën ndërveprimin dhe konfigurimin e tyre shumë më të lehtë. Më në fund, dhe si një tjetër nga risitë që na ofron versioni 4.2 i aplikacionit Eve, ne e gjejmë atë në ndërfaqen e re të përdoruesit për të menaxhuar dhomat e shtëpisë tonë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.