Evernote lejon përdorimin e AirPods për të transkriptuar zërin në tekst në azhurnimin e tij të fundit

Evernote është një nga shërbimet më të vjetra të shënimeve në industri. Ky shërbim i bazuar në cloud ka qenë me ne për disa vite dhe ka pozicionuar veten si një nga alternativat kryesore për përdoruesit e çdo platforme. Përditësimet e aplikacioneve të ndryshme dhe integrimi i shërbimeve të reja janë konstante. Dhe një nga veçoritë e fundit është aftësia për të diktuar tekste tek Evernote përmes kufjeve pa tela të Apple, AirPods.

Transkriptimi i fjalës në tekst nuk është një tipar i ri në Evernote. Sigurisht, e vetmja gjë që mund të përdorim ishin mikrofonët e vendosur në pajisjet tona, qofshin ato iPhone apo iPad. Tani, me mundësinë e përdorimit të kufjeve si AirPods në marrjen e shënimeve, Kjo mund të sjellë një numër të mirë të përdoruesve të rinj që duan një aplikacion që ua lehtëson ditën.

Evernote AirPods

imazhi: Makrumors

Nga ana tjetër, ne duhet të jemi të qartë në këtë pikë. Dhe është se djemtë nga Evernote komentojnë në shënimin tuajMund të përdoret çdo model i kufjeve Bluetooth që ka një mikrofon të integruar, duke e bërë valën e re të përdoruesve edhe më të lehtë. Gjithashtu, mos harroni se integrimi i plotë i Siri ka qenë i disponueshëm në aplikacionin Evernote iOS për një kohë. Kështu që ne gjithashtu mund të komunikojmë me asistentin virtual të Apple në çdo kohë përmes AirPods ose të ngjashme në mënyrë që ai të mund të shkruajë takimin në shërbimin popullor.

Nga ana tjetër, ekipi i Evernote gjithashtu këshillon që përdoruesit Prim y Biznes ata do të kenë përsëri funksionin «Konteksti», ai që sugjeron shënime në varësi të asaj që shkruan për të shtuar ca më shumë informacione në shënimet e tua. Ndërkohë, përveç riparimit të disa gabimeve, ata gjithashtu kanë shtuar në versionin 8.12 se si dita ashtu edhe muaji janë gjithmonë të dukshme në pjesën e sipërme të ekranit të pajisjes tuaj.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.