Facebook lejon transmetimin e videos nga aplikacioni i tij iOS në Shtetet e Bashkuara

Facebook Office

Facebook nuk dëshiron të ngecë. Lëvizjeve të shumta që ai ka bërë së fundmi dhe platformave që aktualisht janë nën rripin e tij për të kontrolluar një pjesë të mirë të lëvizjes së rrjeteve sociale më të përdorura, tani është shtuar një e re për të cilën do të flitet. Kompania e Zuckerberg fillon për përdoruesit e iOS në Shtetet e Bashkuara një sistem i transmetimit të drejtpërdrejtë të videos gjë që mund të bëhet direkt nga aplikacioni Facebook.

Kjo lëvizje e re, e nisur drejt e në vijën ujore të Periskopit, ka të ngjarë të jetë një nga tiparet që do të shohim të përdoret më shumë në të ardhmen. Ashtu si shërbimi i lidhur me Twitter, ky transmetim në Facebook do t'ju lejojë ta komentoni atë në kohë reale, duke rritur kështu ndërveprimin me dërguesin e videos. Në mënyrë të ngjashme, nëse ndonjë nga njerëzit që ndiqni fillon një transmetim të drejtpërdrejtë, aplikacioni do t'ju njoftojë që të mos humbisni transmetimin.

Për të shpërndarë video të drejtpërdrejtë, klikoni në "Statusi i azhurnimit" dhe më pas zgjidhni ikonën e videos live. Ju mund të shkruani një përshkrim të shpejtë dhe të zgjidhni audiencën me të cilën dëshironi të ndani para se të filloni transmetimin. Gjatë transmetimit, do të shihni numrin e shikuesve të drejtpërdrejtë, emrat e miqve që ju shikojnë dhe një bisedë në kohë reale të komenteve. Kur të mbaroni transmetimin, ai do të ruhet në kronologjinë tuaj si çdo video tjetër, të cilën mund ta fshini ose ta mbani në mënyrë që miqtë tuaj ta shikojnë më vonë.

Ndryshime të mëdha për kohë të reja. Rrjetet sociale duhet t'i përshtaten asaj që po vjen dhe Facebook gjithmonë ka provuar se e bën atë në një mënyrë të madhe. Ne nuk e dimë kur ata do ta lëshojnë këtë tipar jashtë Shteteve të Bashkuara, por mezi presim ta provojmë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.