Facebook planifikon fushatën reklamuese duke sulmuar Apple për "Kundër Neutralitetit Neto"

Facebook

Nëse disa muaj më parë shpërtheu një luftë midis Epic Games dhe Apple për komisione në blerjet e Fortnite, tani ekziston një luftë, dhe kjo është më e ashpër, midis Facebook dhe Apple. Dhe është se Apple tani dëshiron të na njoftojë për gjithçka që mund të mbledhë, ose mbledhë aplikacione. Domethënë, Ne tashmë mund të dimë se çfarë analizon Facebook rreth nesh kur përdor aplikacionin thjesht duke futur informacionin e privatësisë së Facebook brenda App Store. Vazhdoni të lexoni se ne ju japim të gjitha detajet e polemikës së re në Facebook.

Kanë qenë djemtë e BuzzFeed News ata që kanë zbuluar mesazhin me të cilin Facebook dëshiron të kritikojë Apple për "abuzimin e neutralitetit të tij". Ata do të ndryshojnë internetin që ne e dimë, do të mbyllë marrëveshjet dhe do t'i bëjë të tjerët ta kenë gjithnjë e më të vështirë për ta bërë atë deri në fund të muajit. Njeriu i rrënimit. Dhe të gjitha sepse Apple tani tregon të gjithë informacionin e mbledhur nga aplikacionet në App Store të përdoruesve, dhe duhet të futni vetëm informacionin e aplikacionit Facebook për të parë që kjo listë është e pafund. A ndikon Apple në këto të dhëna? jo, thjesht na paralajmëron, që është padyshim më e drejta ...

Ndryshimi i Apple do të kufizojë aftësinë e saj për të shërbyer reklama të personalizuara. Për të siguruar jetesën, ata do të duhet të fillojnë të ju tarifojnë tarifat e pajtimit ose të shtojnë në blerjet e aplikacioneve. Bëni internetin shumë më të shtrenjtë dhe shkurtoni përmbajtjen falas me cilësi të lartë. Përtej dëmtimit të aplikacioneve dhe faqeve të internetit, shumë në komunitetin e biznesit të vogël thonë se ky ndryshim do të jetë shkatërrues edhe për ata.

Siç e keni parë, njoftimi që ata planifikojnë të botojnë, nëse është e vërtetë që e thotë këtë, është shkatërruese për Apple. Facebook dëshiron të tregojë se sa kompani do të dëmtohen nga politikat e reja Cupertino. Për më tepër, ata thonë se shumë do të duhet të mbyllin bizneset e tyre për t'u prekur, dhe kjo është diçka për të qenë e kujdesshme pasi mund të jetë mjaft alarmante në një vit të komplikuar pas pandemisë Covid-19. A do ta marrë Facebook atë që dëshiron? pa dyshim, Facebook ende ka një fuqi të madhe, dhe ka shumë nga ata që do të besojnë atë që shpallin nga rrjeti social. Ne do të shohim se çfarë do të ndodhë me gjithë këtë ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.