Si të filloni në Pokémon Go me Pikachu

pokemon-pikachu-go

Pokémon Go është loja që ka ndryshuar industrinë e lojërave video në seksionin celular, pa dyshim, dhe nëse jo, tregojini Nintendo, i cili e ka parë vlerën e tij të tregut dyfish. Nga ana tjetër, duhet të kujtojmë se Pokémon Go është diçka mjaft e ngjashme me Ingress, loja tjetër Niantic bazuar në realitetin e shtuar dhe se nuk mbaroi së funksionuari. Duket se gjithçka ka shije më të mirë nëse shtojmë pak Pokemon. Sot ne do t'ju tregojmë në iPhone News një mashtrim të vogël që shumë përdorues të Pokémon Go e dinë, por me siguri jo të gjithë, dhe mund të jetë i dobishëm. Si të filloni në Pokémon Go me Pikachu është më e lehtë sesa mendoni nëse ndiqni këto hapa.

Ndërsa ju kujtohet, në serialin origjinal, Ash refuzoi të zgjidhte midis Squirtle, Charmander dhe Bulbasur, dhe pasi i refuzoi këto Pokemon disa herë, ai përfundon duke marrë Pikachu si një shok udhëtimi. Kjo është ajo që duhet të bëjmë në Pokémon Go nëse duam të fillojmë aventurat tona me Pikachu. Kur e fillojmë lojën për herë të parë, ne mund ta kapim këtë treshe zjarri, uji dhe bimësh. Epo, gjëja e parë që duhet të bëjmë është të vazhdojmë të ecim, nëse refuzojmë t'i ndjekim ato do të zhduken. Ata do të rishfaqen disa herë të tjera, por hera e tretë është sharmi, dhe nëse refuzojmë të kapim Squirtle, Charmander dhe Bulbasur dy ose tre herë, Pikachu do të përfundojë duke u shfaqur, dhe kjo është koha që ne të kalojmë Pokéballs.

Po kështu, nuk është shumë e rëndësishme, Pikachu dhe Pokemonët e tjerë do të shfaqen së shpejti, Nuk është e rëndësishme se cilin Pokemon zgjedhim në fillim për të filluar shëtitjet tona, ne ndoshta do t'i gjejmë përsëri më vonë me nivele më të rëndësishme, prandaj mos e merrni shumë seriozisht dhe thjesht zgjidhni të preferuarin tuaj nga të katër.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Yuusaku godai dijo

  Ash në asnjë kohë në jetën e tij nuk pranoi të kapte asnjë nga tre Pokemonët fillestarë, në fakt ai përfundoi t'i kishte gjatë gjithë sezonit të parë. Ajo që ndodhi në të vërtetë është që trainerë të tjerë ishin ngritur më herët se ai dhe ishin dorëzuar tashmë nga Profesor Oak, kështu që Ash u desh të vendoste për Pikachu. Por sidoqoftë, është mirë ta thuash kështu për artikullin tënd.

 2.   Yuusaku godai dijo

  Këtu është kapitulli, rishikojeni atë: https://www.youtube.com/watch?v=ovHpcZ6p4fY