Filmi i animuar 'Wolfwalkers' tani është në dispozicion në Apple TV +

Më në fund është e Premte, fundi i javës dhe fillimi i ditëve të merituara të pushimit. Pra, le të harrojmë ato aplikacione të produktivitetit pak për t'u argëtuar pak me pajisjet tona mobile. Po, ato nuk janë vetëm për punë ... Dhe siç ndodh zakonisht çdo të Premte, ne kemi lëshime dhe lajme të reja në lidhje me Apple TV +. Pak më parë po flisnim për çfarë Julia Roberts, e mirënjohura nuse amerike, do të vinte në Apple TV +, dhe tani ju sjellim atë që është nPremiera uevo e animacionit të platformës së transmetimit të videos Cupertino. Filmi është tani në dispozicion 'Ujku'në Apple TV +. Vazhdoni të lexoni ndërsa ju tregojmë të gjitha detajet e këtij filmi të ri të animuar.

Wolfwalkers vjen në ekranin "e vogël" të Apple TV + për të na treguar historinë e Robyn (Honor Kneafsey) i cili është përfshirë në një legjendë Irlandeze. Robyn do të përpiqet të luftojë kundër traditave të familjes së saj për t'u bashkuar me botën e natyrës. Një film Drejtuar nga Tomm Moore dhe Ross Stewart, dy herë i nominuar për Academy Awards.

Në një epokë bestytni dhe magjie, një nxënëse e një gjuetari të ri, Robyn Goodfellowe, udhëton në Irlandë me babanë e saj për të shkatërruar tufën e fundit të ujqërve. Ndërsa eksploronte tokat e ndaluara jashtë mureve të qytetit, Robyn miqësohet me një vajzë me shpirt të lirë, Mebh, një anëtar i një fisi misterioz që thuhet se ka aftësinë të shndërrohet në ujq natën. Ndërsa po kërkon nënën e zhdukur të Mebh, Robyn zbulon një sekret që e çon atë në botën e magjepsur të WOLFWALKERS dhe rrezikon të bëhet ajo që babai i saj ka për detyrë të shkatërrojë.

Kështu që ju e dini, Nëse dëshironi të shijoni orën dhe 42 minutat që zgjat ky Wolfwalkers i ri, vraponi drejt Apple TV + sepse e keni tashmë në dispozicion me pajtimin tuaj. Një film nga kompania e prodhimit të Cartoon Saloon që ishte gjithashtu përgjegjëse për Sekretin e Librit të Kells dhe Këngën e Detit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.