Fitbit Alta është byzylyku ​​i ri sasior i kompanisë

fitbit-alta

Për disa kohë tani, më shumë sesa orët inteligjente, rrathët që na ndihmojnë të përcaktojmë sasinë e aktivitetit tonë fizik janë bërë modëOse thjesht duke numëruar hapat tanë ose nëse duam të kontrollojmë sa më shumë aktivitetin tonë fizik, ne mund të zgjedhim modelet që kontrollojnë gjithashtu rrahjet e zemrës sonë.

Fitbit Alta i ri, na ofron një Ekran me prekje OLED ku shfaqen njoftime të tilla si takimet në kalendar, thirrjet telefonike, mesazhet me tekst ... por gjithashtu na lejon që së shpejti të personalizojmë byzylykun me rripa të ndryshëm prej lëkure, çeliku dhe ari.

Fitbit Alta na ofron një autonomi prej 5 ditësh para se të kaloni nëpër një karikues. Ndërsa ne mund ta përdorim atë për të përcaktuar sasinë e aktivitetit tonë fizik nga dita në ditë, unë jam i kënaqur me hapat tanë, kilometrat e kaluara, numrin e kalorive të djegura dhe madje edhe minutat që kemi bërë ndonjë aktivitet sportiv.

Por gjithashtu përfshin veçorinë ekskluzive Fitbit të quajtur Smart Track që rpranoni çdo lloj aktiviteti që po bëjmë pa pasur nevojë të konfigurojmë më parë llojin e ushtrimit. Përveç kësaj, ajo na paralajmëron rregullisht kur jemi në këmbë për një kohë të gjatë në mënyrë që të ngrihemi dhe të lëvizim pak për të arritur qëllimin që i kemi vendosur vetes.

Karakteristika kryesore e kësaj byzylyk të ri nga prodhuesi Fitbit gjendet në mundësitë e personalizimit që ofron. Modeli bazë me rripa me ngjyra Mund ta gjejmë në dyqanin Fitbit gjatë periudhës së rezervimit, për 139,99 euro. Por nëse preferojmë rripin prej lëkure do të duhet të paguajmë 69,99 euro. Nga ana tjetër, nëse duam rripin e çelikut, do të duhet të kalojmë nëpër kutinë për të arritur në 99,99 euro. Nga ana tjetër, nëse ajo që duam është të blejmë një rrip tjetër të materialit plastik në të cilin është prodhuar, ne mund të zgjedhim midis ngjyrave të zeza, blu, kumbull dhe bruz për 29,99 euro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Uchihajorg dijo

    Dhurojeni nëse ... Unë jam ende duke qëndruar qartë me Xiaomi ... Autonomitë kaq të ulëta nuk më thërrasin aspak, për të mos përmendur çmimet, 70 € për një rrip? Mir hahaha