FitBit paraqet gamën e tij të re të veshjeve, duke përfshirë një orë GPS

Tarifa Fitbit

Fitbit ka qenë një nga pionierët në botën e veshjeve dhe kjo i ka lejuar kompanisë të fitojë përvojë në një sektor që po lulëzon. Prova e kësaj është diapazoni i ri i pajisjeve që mund të vishen që ata kanë prezantuar dhe ndër të cilat ne gjejmë dy byzylykë dhe një orë me GPS, duke iu përgjigjur emrave komercialë të Ngarkesa, ChargeHR dhe Rritja.

Me këto produkte të reja, FitBit dëshiron mbulojnë nevojat e secilit përdorues individual Dhe është që ndërsa ka nga ata që vendosen për një byzylyk që monitoron hapat dhe gjumin, ka edhe një publik më të kërkuar që ka nevojë të regjistrojë rrahjet e zemrës së tyre ose rrugën që ata zakonisht praktikojnë sporte rregullisht.

Ngarkimi dhe ngarkimi i burimeve njerëzore FitBit

https://www.youtube.com/watch?v=iVdsBo1GDN4

Byzylyk Tarifa FitBit Isshtë një evolucion natyral i gjeneratës së mëparshme të këtij produkti, duke e pajisur atë me një bateri që zgjat deri në shtatë ditë dhe një dizajn pak të modifikuar. Si një mjet i mirë për t’u veshur, Tarifa e re FitBit do të regjistrojë hapat që kemi ndërmarrë, dyshemetë që kemi ngjitur, distancën e kaluar dhe kaloritë e djegura. Gjumi regjistrohet gjithashtu automatikisht, pa nevojën për të hyrë në një byzylyk të "mënyrës së gjumit" siç është rasti me produktet e tjera konkurruese.

Të gjitha të dhënat që regjistron byzylyku ​​FitBit Charge mund të shikohen përmes tuajave Ekran OLED konsum i ulët që gjithashtu mund të lexohet në mënyrë të përsosur jashtë. Ky ekran do të tregojë gjithashtu disa njoftime nga iPhone-i ynë siç është identifikuesi i një personi që po na telefonon, diçka që shoqërohet gjithashtu nga një alarm dridhës.

Sigurisht, Tarifa FitBit është i papërshkueshëm nga uji dhe ka çmim 130 dollarë.

Nëse zakonisht praktikojmë sporte rregullisht, me siguri që jemi më të interesuar për versionin Ngarkoni burimet njerëzore të këtij byzylyku ​​që përveç gjithë sa më sipër ofron edhe një sensori i rrahjeve të zemrës integruar që regjistron pulsimet tona vazhdimisht.

Në këtë rast, jeta e baterisë zvogëlohet në pesë ditë dhe çmimi i saj rritet deri në Dollarit amerikan 149,95. FitBit Charge HR do të jetë në dispozicion gjatë muajve të parë të vitit 2015.

Fit Bit Surge

Nëse duam diçka edhe më të plotë, FitBit Surge bëhet zgjidhja ideale për më të kërkuarit. Shtë një orë e përqendruar në praktikën sportive që përfshin një Marrës GPS, diçka që ju lejon të mbani gjurmët e pozicionit tonë përgjatë një rruge dhe të llogaritni distancat ose shpejtësitë me saktësi më të madhe. FitBit Surge ka sensorë të shumtë për ta bërë atë një produkt shumë të plotë: përshpejtues me tre boshte, xhiroskop, busull, sensor të dritës së ambientit, marrës GPS dhe monitor i rrahjeve të zemrës.

FitBit Surge do të ketë gjithashtu disa karakteristika tipike të një ore inteligjente, duke na lejuar të dimë kur kemi një telefonatë hyrëse ose kontrolloni riprodhimin e muzikës nga vetë ora.

Ndoshta më e mira nga të gjitha, FitBit Surge ka një bateri që premton një autonomia deri në shtatë ditë, mjaft një arritje duke marrë parasysh mundësitë dhe lidhshmërinë e saj me të cilën mburret. Do të ishte e nevojshme të shihet në cilat kushte është arritur java e jetëgjatësisë së baterisë, por a priori, në letër duket se kapërcehet kjo pjesë në të cilën shumica e pajisjeve zakonisht pezullojnë.

Përsëri, FitBit Surge do të jetë në dispozicion gjatë muajve të parë të 2015 edhe pse për 249,95 dollarë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   yansito02 dijo

  Më pëlqen dizajni dhe funksionaliteti i tij, është pikërisht ajo që më duhet, dhemb se nuk do të jetë deri në 2015-ën

 2.   sa dijo

  Bleva byzylykun e aktivitetit Fitbit dhe në kohën e duhur. Në më pak se gjashtë muaj atyre u është dashur ta ndryshojnë dy herë dhe akoma nuk funksionon si duhet, unë tashmë e lë si të pamundur. Pra, nëse ky produkt i ri është si katastrofa e përkulshme, duhet vetëm të shfletoni forume për të parë përshtypjet e përdoruesve.