Apple Fitness + integron stërvitjet e reja Pilates dhe Meditim

Yoga, një sport i ri në Apple Fitness +

Apple njoftoi në të kryesor në mesin e shtatorit lajmet për palestrën e saj virtuale, Apple Fitness +. Një nga risitë e saj të mëdha ishte zgjerimi i shërbimit në më shumë vende, përfshirë Spanjën, në fund të vitit. Përveç kësaj, ata njoftuan sporte të reja për të prezantuar stërvitje si Pilates ose Meditim i Udhëzuar. Nga ana tjetër, ata integruan risitë e iOS 15 dhe iPadOS 15 me shërbimin që ofron mundësinë e trajnimit me deri në 32 persona duke përdorur SharePlay. Sot ne e dimë se disa nga këto lajme janë tashmë të disponueshme në Apple Fitness + zyrtarisht.

Apple Fitness + azhurnohet me lajmet e paraqitura më 14 shtator

Ndër risitë kryesore janë Trajnime të udhëzuara për Meditim. Këto janë stërvitje që zgjasin nga 10 deri në 20 minuta që i lejojnë përdoruesit të "zvogëlojë stresin e përditshëm dhe të zhvillojë një ndjenjë më të madhe të vetëdijes dhe të krijojë elasticitet për t'u përballur me sfidat e jetës". Bazuar në aftësinë psikologjike të Mindfulness që ka qenë kaq popullore muajt e fundit. Këto stërvitje tani janë në dispozicion në Apple Fitness +.

Meditime të drejtuara. Hapeni mendjen tuaj ndaj ndërgjegjes. Prezantimi i Meditimeve të Udhëzuara, një mënyrë shumë e dobishme për të praktikuar vëmendjen dhe për të përmirësuar mirëqenien tuaj të përgjithshme. Çdo sesion i kushtohet një teme, siç është paqja e brendshme, mirënjohja ose mirësia, dhe profesionistët e Fitness + ju udhëzojnë hap pas hapi. Ju mund të shikoni seancat në iPhone, iPad dhe Apple TV tuaj, dhe madje t'i dëgjoni ato nga Apple Watch juaj kurdo dhe kudo që dëshironi.

Sportet dimërore në Apple Fitness +

edhe Janë shtuar stërvitjet Pilates Të udhëhequr nga trajnerët Marimba Gold-Watts dhe Darryl Whiting. Ky stërvitje do të zhvillojë forcën dhe elasticitetin e përdoruesve dhe bashkohet me stërvitje të tjera me ndikim të ulët si Yoga ose Core. Më në fund, stërvitjet e reja janë shtuar të dizajnuara për sfida të veçanta siç është ajo që u njoftua se do të drejtohej nga Ted Ligety për përgatituni për sportet dimërore.

Apple Fitness + ofron një seri stërvitjesh të dizajnuara për sfida specifike ose faza të ndryshme të jetës. Secila prej tyre është krijuar me porosi për të punuar dhe forcuar trupin bazuar në një qëllim kryesor. Këto janë programet më të fundit që do të vijnë: një që ju përgatit për sezonin e skive me medalistin olimpik Ted Ligety dhe një tjetër për t'ju njohur me praktikën e meditimit.

Ndërsa Apple Fitness + arrin në Spanjë në fund të vitit, tani për tani do të na duhet të pajtohemi vetëm me shikimin e i ri që po mbërrijnë në shërbim.

Artikulli i lidhur:
Apple Fitness + përshtatet duke filluar stërvitje për gratë shtatzëna dhe të moshuarit

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.