Fito një proces gjyqësor kundër Apple për ekranin e prishur të Apple Watch

ora me mollë me vija

Isshtë çështja e Davidit kundër Goliathit, por në botën moderne. Një njeri ka arritur të fitojë një proces gjyqësor kundër Apple në MB, pasi ekrani në Apple Watch ishte dëmtuar menjëherë pas blerjes. Në procesin gjyqësor të tij, Gareth Cross Britanik, një banor i Aberystwyth, tregon se si dhjetë ditë pasi bleu Apple Watch vitin e kaluar ai ishte në gjendje ta dallonte atë ekrani i tij ishte thyer. Ora nuk ishte rënë dhe sipërfaqja e saj nuk ishte trokitur aksidentalisht.

Kur Cross shkoi në dyqanin e tij më të afërt të Apple për t’i zëvendësuar gotën, ai u befasua kur e zbuloi atë garancia nuk do të mbulonte këtë lloj dëmi, kështu që ai vendosi të padisë Apple sipas ligjeve britanike për mbrojtjen e konsumatorit. Cross mendoi se ai kishte një shans për të fituar këtë betejë gjyqësore kundër legjionit të avokatëve të Apple dhe e bëri, megjithëse ai e pranon se muajt e fundit të gjyqit ishin "disi stresues, duke u dashur të bënin disa deklarata në lidhje me të".

Procesi gjyqësor zgjati gjashtë muaj, por më në fund gjyqtari vendosi në favor të Gareth Cross, i cili e deklaron veten një tifoz të Apple. Kompania kaliforniane është urdhëruar të paguajë 429 paund për të mbuluar çmimin e orës dhe gjithashtu do të duhet të përballojë të gjitha shpenzimet ligjore të Cross.

Gjykatësi siguroi se “Apple kishte prishur kontratën me klientin e saj duke i mohuar atij zëvendësimin e orës, kur tregtohet si rezistent ndaj gërvishtjeve".


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Alexander dijo

  Durimi i shenjtë i perëndive ...

 2.   Alvaro dijo

  E imja ishte rrufe në bazë të mirë 15 ditët e para
  Nuk ra, asnjë goditje apo ndonjë gjë e çuditshme
  Shkova në lokalin venius dhe shkova ashtu siç kisha ardhur
  Meqenëse ishte ora e re, unë as që e dija se çfarë kushtonte të zëvendësoja kristalin e safirit
  Pasi e thirri ulur 500 herë asgjë (ai gjithmonë pretendon se kristali i safirit është gërvishtur dhe kjo është për shkak të keqpërdorimit)
  Në fund unë isha në gjendje të flisja me një epror dhe se ai do të ndiqte çështjen time personalisht
  Dhe se ata do të dërgonin orën për t'u analizuar për të parë nëse mund të ishte një defekt në prodhim
  Pasi nuk mora asnjë lajm, e mora, shkova në plazh te pishina, e zhyta gjatë natës, derisa në fund vdiq, shkova në lokalin venius kur pashë që nuk u ringjall, ata dërguan atë për të riparuar dhe pas 3 ditësh ata më dërguan një tjetër.

  Kjo gërvishtje e re jo e vetme e pastër 6 muaj.
  Unë mendoj se tjetri kishte ndonjë defekt, pse po gërvishte veten nga shikimi i tij çdo ditë më shumë vija
  Fotot që i dërgoj Apple që ende i kam provuar

 3.   Anthony dijo

  Për mua është se kjo orë më duket mashtrimi më i madh i Apple, shiko që unë kam produkte molle, por kjo duket si një mut në çdo rregull, do të shihni se si 2 do t'i japin një mijë kthesa kësaj në përfitime.

 4.   Z.M. dijo

  Nuk e di nëse është gërvishtur apo jo, por imi që e lëshon atë në janar është si gomari. Në vetvete bën mjaft pak dhe nëse shkon keq, unë as nuk do të ta tregoj. 100% mut molle, për të mos përmendur rripin sportiv fluoroelastomer me ngjyrë guri që ASHT I MADH I IM… .. SI SHT HPI. Unë mezi e kam përdorur atë dhe tashmë tregon shenja të konsumimit, mirësia ime për një orë që më kushtoi 469 € më duket si një grabitje e armatosur. Unë ju jap një këshillë shumë të mirë. MOS Bleni kurrë këtë më të madhe Y. Një javë pasi ta keni, nuk e dini nëse është më mirë ta lini në tavolinën e shtratit duke u ngarkuar ose nëse mund ta vendosni në ebay për të dalë nga ajo. Sepse po zotërinj, 18 orë asgjë, nëse ju thërrasin disa herë dhe nëse ju bie pak, lamtumirë bateri. Ju keni më shumë kohë për karikim sesa duke e përdorur atë. Të gjithë kësaj ne shtojmë se kur ajo dëshiron, ajo hap aplikacionet dhe kur ju nevojitet më shumë nuk i hap ato, thjesht fikni atë dhe le të shkojmë. Kjo është përvoja ime me orën e bekuar të mollës, siç mund ta shihni shumë të kënaqshme. Kështu që secili që mendon atë që dëshiron, ajo që unë dua është të shkojë në dyqanin e parë të mollëve që kap dhe ta hedh në kokën e ndonjë GJENIUS nga hunda. As iPhone 3g im nuk ishte aq i neveritshëm i keq. Dhe shikoni që në kohën e tij ishte gjithashtu diçka krejtësisht e re dhe vështirë se kishte aplikime, por në ditët që jemi dhe me udhëtimin që këta njerëz kanë në prodhimin e telefonave inteligjentë, nuk është e pranueshme që ata të kenë bërë mbeturina të tilla.