Fjalë me miqtë 2, vazhdimi i një klasike të Zynga

Ishte viti i kaluar dhe i largët 2009 kur zhvilluesi i lojërave video dhe aplikacioneve Zynga debutoi me Words With Friends, një lojë e ngjashme me Scrabble-in e famshëm në App Store iOS. Shpejt u bë një nga aplikacionet më të njohura dhe më të njohura të lidhura me lojërat iPhone dhe ishte një sukses i madh. 

Tani, Zynga e ka kapur çështjen dhe ka filluar vazhdimi i parë i duhur i lojës, Words With Friends 2. E ka bërë këtë duke ndjekur një model të ri dhe falas të aplikacionit në App Store dhe do t'i përshtatet të gjithë miqve tuaj, lojërave dhe cilësimeve që keni pasur në versionin e parë që nga momenti i parë.

Lidhur me mekanikën e vetë lojës, Words With Friends 2 punon saktësisht njësoj si origjinali, duke i ofruar përdoruesit një lojë bordi për krijimin e fjalëve nga një seri letrash për t'u përballur me miqtë tuaj në një përvojë multiplayer asinkron. Përveç kësaj, kompania ka zbuluar se se  kanë shtuar disa veçori të reja në këtë vazhdim të shumëpritur, "kërkuar nga komuniteti i lojtarëve Words With Friends" me fjalët e zhvilluesit, i cili përfshin një mënyrë të re të quajtur "Solo Challenge" që ju vë përballë një robot AI,  një mënyrë tjetër ekipi kundrejt ekipit, një "Rrufe në rrufe" dhe një Fjalor Social i përmirësuar.

Modaliteti i lojtarit të vetëm, e ashtuquajtura "Solo Challenge ”ka për qëllim të ndihmojë përdoruesit të zhvillojnë strategjinë dhe fjalorin e tyre në një përvojë në stilin e lojtar i vetëm me "lojëra gjithnjë e më të vështira". Modaliteti "Rrufeja Rrufeja" është karakteristika e parë multiplayer sinkrone e Zynga, e cila ju lejon të luani kundër më shumë se një personi në të njëjtën lojë duke u bashkuar me një ekip prej pesë lojtarësh gjithsej, duke rezultuar në një mënyrë "më të shpejtë dhe më konkurruese". lojë loje; një përvojë të re multiplayer.

Të gjitha tiparet e reja vijnë në një aplikacion që gjithashtu është dizajnuar së fundmi me një "pamje të freskët dhe moderne", sipas Zynga. 

"Si një nga ekskluzivitetet më të njohura dhe ikonike të Zynga, Words With Friends vazhdon të lidhë miliona njerëz në të gjithë botën çdo ditë përmes një dashurie të përbashkët të lojërave me fjalë shoqërore", tha Bernard Kim, Presidenti i Botimeve., Zynga. «Words With Friends 2 nderon trashëgiminë e pasur të kulturës popullore dhe lojën e dashur shoqërore të Words With Friends, ndërsa Prezanton veçoritë inovative në azhurnimin më të madh ndonjëherë gjatë gjithë historisë tetë-vjeçare të lojës. Ne jemi krenar që u sigurojmë tifozëve tanë besnikë një përvojë krejtësisht të re të frymëzuar nga të gjitha mënyrat se si ata duan të luajnë. Pavarësisht nëse bashkohet në multiplayer-in tonë të parë në kohë reale me Lightning Round apo përmirëson aftësitë tuaja të fjalorit në Solo Challenge, Words With Friends 2 u ofron lojtarëve më shumë mundësi se kurrë para se të zotëroni lojën tuaj të preferuar të fjalëve.

Zynga komentoi disa statistika dhe zbuloi se mbi 140 miliardë fjalë janë bërë në Words With Friends gjatë tetë viteve të fundit dhe më shumë se 6,5 milion lojëra janë krijuar në ditë deri më sot. Lojë popullore origjinale pjellë pasues të shumtë shpirtërorë krijuar nga Zynga dhe trajtimi i zhanreve të tjerë të lojërave të njohura, të tilla si Varja me shokët, shahu me miqtë, ndeshja me miqtë, fjalëkryqet me miqtë, lëvizja me shokët, vija e fjalëve me miqtë dhe më shumë.

Dashamirët e Scrabble dhe këtyre llojeve të lojërave të formimit të fjalëve padyshim se kanë një nxitje të re për t'u përfshirë në një luftë leksikore kundër miqve të tyre dhe formoni skuadra në të cilat luani online në kohë reale. Ashtu si me versionin e parë, të gjithë shpresojmë që shumë azhurnime të vijnë nga lojërat e tjera të këtij lloji, për shkak të suksesit të lartë që patën në kohën e tyre dhe të cilave disa prej tyre ende i çmojnë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.