Google njofton Google Home Max, një altoparlant të ri inteligjent

Amazon, Apple dhe si mund të ishte ndryshe, Google, janë zhytur në luftën për altoparlantë inteligjentë në kohët e fundit. Altoparlanti Apple HomePod nuk do të jetë në treg deri në fund të këtij viti dhe derisa të mbërrijë konkurrenca po vendos bateritë në këtë segment.

Altoparlanti i ri i Google Home Max është vëllai i madh i Google Home Mini. Në këtë rast kemi shumë më shumë fuqi të vëllimit falë dy cicërimat e tij dhe dy vuferët e integruar, kështu që ky pritet të jetë një altoparlant i fuqishëm me cilësi vërtet të mirë të zërit.

Kjo është videoja e prezantimit të këtij altoparlanti inteligjent të Google që vjen i pajisur me Sound Smart, një teknologji që përshtat cilësinë dhe volumin e zërit me mjedisin në të cilin ndodhet:

Dizajni i altoparlantit na duket mjaft interesant dhe duhet theksuar që falë kësaj mund të vendoset në një pozicion vertikal ose horizontal. Logjikisht, Google Home Max i ri është i aftë të luajë muzikë streaming nga YouTube, Google Music, Spotify dhe shërbime të tjera përveç natyrisht, Apple Music. Çmimi shtoni një pajtim 12-mujor në YouTube RED në Shtetet e Bashkuara dhe është 399 dollarë, Sipas Google, altoparlanti do të jetë në dispozicion për blerje në dhjetor për përdoruesit e Amerikës së Veriut, pjesa tjetër do të duhet të presë edhe pak.

Unë mendoj se altoparlantët inteligjentë po hyjnë në treg ashtu si hodhën orët inteligjente.Aktualisht disa marka vazhdojnë të mbajnë produkte të reja ose interesante për tregun e veshur përveç Apple dhe Samsung. Altoparlantët e rinj inteligjentë që po shohim të prezantohen sot kanë një rival të ashpër, Amazon Echo, por le të shpresojmë që në këtë segment firmat të qëndrojnë në një mënyrë më të ashpër kundër konkurrencës. Tani për tani, ky Google Home Max duket mirë, do të shohim se çfarë do të ndodhë në të ardhmen e afërt.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.