Phorm, një rast që do t'ju bëjë të shkruani më shpejt në iPhone

Që kur iPhone u lançua në 2007, shumë janë përpjekur përmirësojë tastierën virtuale të telefonit celular Apple. Trueshtë e vërtetë që pasi të mësoheni mund të shkruajmë shumë shpejt, megjithatë, mungesa e një përgjigje fizike gjithmonë penalizon, na detyron të shikojmë vazhdimisht në mënyrë që të mos humbasim referencën, etj.

Tastierat Bluetooth janë një alternativë e mirë për ata që shkruajnë shumë në iPad, diçka jopraktike në rastin e iPhone. Falë Kopertina e formës nga Tactus, ky problem është zgjidhur falë përdorimit të lëngjeve që krijojnë zgjatime në secilin prej çelësave virtualë.

Si funksionon mënga Phorm? Ky aksesor përbëhet nga dy pjesë. E para është një rast mbrapa i cili përbëhet nga një buton i madh rrëshqitës dhe i cili do të jetë i ngarkuar me aktivizimin ose çaktivizimin e pranisë së këtyre çelësave fizikë.

Rasti Phorm

Pjesa e dytë është një mbrojtës shumë i hollë dhe plotësisht transparent i ekranit në mënyrë që të mos ndikojë në cilësinë e imazhit të iPhone. Kur rrëshqasim butonin në kapakun e pasmë, çelësat fizikë do të shfaqen si me magji në lidhje me këtë mbrojtës. Në momentin që nuk na duhen më, ne e përsërisim procesin përsëri dhe gjithçka do të jetë sikur të mos kishin qenë kurrë atje.

Ajo që më pëlqen në lidhje me çështjen Phorm është se për modelin e tij është kujdesur. Opsione të tjera që kemi parë deri më sot janë shumë më pak tërheqëse dhe shumë më të mëdha, megjithatë, Phorm mban një ekuilibër dhe nuk fryhet më shumë se çdo rast tjetër me një shkallë të lartë të mbrojtjes.

Nëse jeni të interesuar të blini një njësi Phorm, versioni iPad tani është i disponueshëm libër për 99 dollarëEdicioni përkatës për iPhone 6 Plus është ende në zhvillim por nëse dëshironi, mund të regjistroheni për një listë interesi në mënyrë që ata t'ju njoftojnë sa më shpejt që të jetë në dispozicion.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Seba Wolf dijo

  eshte mire
  Por është sikurse thonë ata, pasi të mësohesh, shkruan shumë shpejt