Pixelmator Photo për iPad është azhurnuar në versionin 1.3

Pixelmator

Një nga aplikacionet më të mira të retushimit të fotove që mund të gjeni sot në Apple Store për iPad është pa dyshim Foto Pixelmator. Keni gjithçka që ju nevojitet për të redaktuar imazhe dhe për të aplikuar shumë filtra dhe funksione shumë profesionale. Isshtë aplikacioni ideal për të ekzekutuar në një iPad Pro me Apple Pencil.

Zhvilluesi i saj sapo ka lëshuar një azhurnim të ri me përmirësime shumë interesante. Pa dyshim, është një aplikacion shumë profesional me një çmim shumë të volitshëm për këto kohë. Një pagesë e vetme prej vetëm 5,49 Euro.

Djemtë në Pixelmator Team përditësuan sot aplikacionin e tyre të retushimit të fotove. Foto Pixelmator 1.3 është një azhurnim i madh për redaktorin e fuqishëm të fotografive i krijuar ekskluzivisht për iPad.

Azhurnimi sjell menu të reja të shkurtoreve Për të modernizuar dhe lehtësuar të gjitha llojet e veprimeve të redaktimit, shton një mënyrë për të personalizuar ngjyrat dhe përfshin krijimin dhe menaxhimin e koleksioneve të paravendosura dhe përmirësimet në redaktimin e grupeve të fotove.

Menutë e reja kontekstuale me prekje dhe mbajtje shtojnë të gjitha llojet e funksioneve të dobishme që e bëjnë Pixelmator Photo edhe më të fuqishëm. Për shembull, duke prekur dhe mbajtur një foto në shfletuesin e bibliotekës së fotove, tani është e mundur që shpërndani, preferoni, kopjoni, ndryshoni ose edhe fshini fotot shpejt.

Menutë e reja të shkurtoreve gjithashtu e bëjnë atë shumë më lehtë për të kopjuar dhe ngjitur cilësimet ose aplikoni rrjedhat tuaja të preferuara të punës, direkt nga shfletuesit e fotove ose skedarëve.

Menaxhimi i përmirësuar i paravendosjeve të ngjyrave e bën të lehtë për të bërë të njëjtat ndryshime në foto të ndryshme. Përdoruesit tani munden krijoni koleksionet tuaja të cilësimeve të personalizuara të ngjyrave dhe riorganizoni dhe fshini paraprakisht dhe koleksionet për një përvojë redaktimi plotësisht të personalizuar.

Pixelmator Photo 1.3 gjithashtu përfshin një veçori të re Ngjyra e theksuar e cila ju lejon të shtoni një prekje personale në Pixelmator Photo duke personalizuar ngjyrën e butonave dhe elementëve të tjerë në aplikacion.

Përveç kësaj, redaktimi në grupe është përmirësuar me një mënyrë për të shënjuar rrjedhat e punës dhe për t'i zbatuar ato me vetëm disa trokitje të lehtë direkt në shfletuesin Fotografitë ose Skedarët.

Pixelmator Photo 1.3 është në dispozicion në App Store si një azhurnim falas për përdoruesit ekzistues ose për 5,49 Euro nëse e blini për herë të parë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.