Fotografi Mann Lauds teston kamerën iPhone X dhe rezultatet janë të pabesueshme

IPhone X është një ndeshje e mirë në shumë zona por sidomos në fotografi. Teknologjia e re e zbatuar nga Apple në këtë pajisje të re ka bërë miliona njerëz janë të mbingarkuara me fotot e iPhone X. Sensori i ri 12 megapiksel lejon përdoruesit të kapin më shpejt në situata shumë më të vështira sesa në iPhone të tjerë.

Fotografi Mann lavdëron ka vendosur të provojë maksimalisht kamerën e pajisjes dhe ka marrë imazhe vërtet spektakolare. Ai e ka vlerësuar si të shkëlqyeshëm telefoto e re që ju lejon të zmadhoni fotot tuaja pa dëmtuar cilësinë e tyre. Pas kërcimit ju lëmë më shumë imazhe dhe mendimin e Mann Lauds.

Lente telefoto dhe sensori i ri i iPhone X, çelësat në kamerën e tij

Specifikimet e lenteve për iPhone X janë 28 mm @ f / 1,8 dhe 52 mm @ f / 2.4 (më parë, plumbi ishte 56 mm f / 2,8.) Ky rregullim i vogël do të thotë që lentja është më e shpejtë. Dhe mund të lejojë dritën më shpejt në të ulët -skenarët e dritës, zvogëlimin e turbullirës së lëvizjes dhe minimizimin e zhurmës.

Mann Lauds e bën të qartë Nga fillimi Ai ka përdorur versionet Plus që nga fillimi i tij në iPhone 6. Në rastin e iPhone X, ju kujton iPhone origjinal edhe pse ekrani është shumë më i madh (5,8 inç). Risitë në lidhje me kamerën e pajisjes së re janë vlerësuar nga profesionistë të mëdhenj si Lauds i cili siguron që iPhone X performon më mirë në dritë të dobët sesa paraardhësit e tij.

Nga ana tjetër, lente telefoto e pajisjes është e pajisur me stabilizues optik të imazhit. Nga ana tjetër, iPhone 8 është i stabilizuar vetëm në këndin e gjerë, jo lentja telefoto, e cila lejon që kamera iPhone X të lëvizë shumë më pak dhe të marrë rezultate më të mira.

 

Ajo gjithashtu teston me mënyra e portretit si me kamerat e përparme dhe të pasme. Shpjegoni që ka kamera e pasme dy lente për të krijuar një hartë të thellësisë e cila kërkon më shumë dritë dhe përdor lenten telefoto. Në vend të kësaj, kamera e përparme nuk i ka këto lente, por përdor kamerën TrueDepth (për të krijuar hartën e thellësisë, siç bën me Face ID), kjo e bën nuk kërkohet aq shumë dritë (ose asgjë) për të krijuar një hartë të thellësisë. Rezultatet mund të shihen në imazhin që keni mbi këto rreshta.

Imazhe - web nga Mann Lauds


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Gulem dijo

    Golem