Fotografitë e Apple Music të ri për iTunes kanë rrjedhur

iOS 10 dhe Apple Music

Ditë më parë po flisnim për rinovimin e Apple Music, ekipi i zhvillimit të Apple e di që ndërfaqja e përdoruesit e të gjitha versioneve të Apple Music, qoftë në iTunes apo në iOS, nuk është aq e mirë sa duhet. Sidoqoftë, numrat e shoqërojnë atë, pasi ajo vazhdon të rritet dhe është pozicionuar si shërbimi i dytë më i popullarizuar i transmetimit të muzikës. Sidoqoftë, sot janë zbuluar disa pamje nga ekrani se çfarë do të ishte Apple Music i ri për iTunes, duke zbuluar vetëm disa nga risitë e saj, por që vërtetojnë se Apple do të rinovojë patjetër ndërfaqen.

Eddy Cue premtoi se do ta bënte Apple Music më të lehtë për t’u përdorur dhe ai po punon shumë për të. Supozojmë se kjo rinovim do të vijë nga dora e macOS X 10.11.4 si dhe ardhja e iOS 10 që do të shoqërohet nga iTunes 12.4. Tani, ka dalë një burim MacRumors disa pamje ekrani që na japin një vështrim të shkurtër se si do të funksionojë Apple Music në versionin e ri të iTunes që do ta shohim në qershor. Për fat të keq, një kapje e azhurnimit të Apple Music për iOS nuk ka dalë ende, kështu që do të duhet të vazhdojmë të presim dhe të kujtojmë se muajin e ardhshëm do të zhvillohet WWDC 16, i cili do të jetë vendi ku do të paraqiten patjetër të gjitha lajmet e iOS 10.

iTunes124-rrjedhje

Siç e dini mirë, në iTunes mund të zgjedhim burimet, qofshin Muzikë, Filma, Podcast ... tani mund ta modifikojmë atë shirit menuje për të hequr qafe ato burime që nuk i përdorim aq shpesh. Ne gjithashtu zbulojmë se seksioni i lëshimit dhe listave nuk është më një skedë Apple Music për t'u integruar në Apple Music, duke qëndruar i fiksuar në shiritin anësor të majtë, i cili padyshim do të shkurtojë kohët e shfletimit përmes Apple Music për të hequr sistemin e përgjithshëm nga një skedë tjetër.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   ΚΕΦΑΛΗΞΘ (@Closernin) dijo

    Unë mendoj se ka një gabim të vogël në artikullin që ju përmendni "Ne supozojmë se kjo rinovim do të vijë nga dora e macOS X 10.11.4" tani jemi në atë version, në burimet origjinale të macrumors thotë se nuk ishte përfshirë në ai version dhe u vonua ¨ Ky azhurnim nuk u përfshi në OS X 10.11.4 dhe është vonuar