PhotoTwins, fshini fotot e kopjuara dhe lironi hapësirë ​​në iPhone dhe iCloud

Një nga temat më të kërkuara në Google është si të lironi hapësirë ​​në iPhone dhe / ose iCloud tuaj. Epo sot ne ju japim një zgjidhje shumë të thjeshtë me aplikacionin PhotoTwins që do t'ju ndihmojë të fshini fotot kopjuese.

Cila është kamera juaj e preferuar? Ju me siguri do të përgjigjeni se iPhone juaj. Ju mund të keni një aparat fotografik tjetër në shtëpi, mbase edhe me cilësi më të lartë se iPhone, por cilën përdorni më shumë? Kamera më e mirë është ajo që mbani gjithmonë me vete, dhe shumica prej nesh nuk shkon kudo me SLR në xhepa. Sa fotografi bëni nga i njëjti moment? Të gjithë ju mund të. Dhe sa fshini më pas? Me siguri asnjë. E gjithë kjo e bën fajtori kryesor që iPhone ynë mbaron hapësirë ​​është mbështjellësi ynë fotografik, dhe nëse iPhone ynë nuk ka hapësirë ​​... edhe iCloud mbushet.

Artikulli i lidhur:
Si të lironi hapësirën iCloud nga iPhone tuaj

Hapësira e iPhone është me çmim të shtrenjtë, dhe atë të iCloud gjithashtu, kështu që përdorimi i tij në mënyrë efikase është i rëndësishëm për xhepin tonë. Një iPhone 64 GB dhe 50 GB nga iCloud mund të jenë të mjaftueshëm për shumicën e përdoruesve, por megjithatë shumë përfundojnë të zgjedhin kapacitete më të larta (dhe duke paguar më shumë) për shkak të menaxhimit të dobët të hapësirës. Kjo është ajo ku një aplikacion si PhotoTwins bëhet i rëndësishëm, duke eleminuar ato fotografi që "mbeten".

Funksionimi i aplikacionit nuk mund të jetë më i thjeshtë: skanoni bibliotekën tuaj fotografike (nuk ka rëndësi nëse e keni në iCloud) në kërkim të atyre fotove që janë të kopjuara ose që janë shumë të ngjashme. Grupi klasik fotografon që i përsërisni dhjetë herë në të njëjtën pozitë, ose fotoja e fëmijëve tuaj që duhet të përsërisni tridhjetë herë për të qenë në gjendje të mbani një të denjë ... Këto lloje fotografish janë ato që ky aplikacion gjen automatikisht në bibliotekën tuaj dhe ato që mund t'i fshini lehtë.

Dhe nëse mendoni se kjo nuk do të thotë shumë, shikoni imazhin: Unë mund të liroj 24,35 GB në llogarinë time iCloud me një skanim të thjeshtë të bibliotekës. Aplikacioni ju lejon një fshirje automatike, të cilën unë e rekomandoj vetëm për më të guximshmit pasi që do të qëndrojë me imazhin e parë nga parazgjedhja. Më e mira është se ju rishikoni imazhet dhe zgjidhni ato që dëshironi të fshiniE cila do të zgjasë pak, por padyshim që ia vlen. Aplikacioni tani është i disponueshëm në App Store (lidhje) për 2,29 € dhe sipër është prodhuar në Spanjë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Julio dijo

  Dhe si funksionon në krahasim me Binjakët ose Duplicate Photo Fixer, të cilat janë gjithashtu falas?

  1.    Luis Padilla dijo

   Binjakët nuk është falas, ai ka një pajtim prej 5 € në muaj, 20 € në vit ose gati 40 € në një blerje të vetme ...