Foxconn tashmë po prodhon lente provë për Apple Glass

Gotë

Sapo dëgjuam një thashethem të ri Syzet e para AR të Apple. Dhe këtë herë nuk vjen nga rrjedhësit që ne të gjithë i njohim, si Prosser ose Kuo. Ky "tip" i ri vjen direkt nga furnizuesi i parë i produkteve të kompanisë, kompania Foxconn.

Duket se në një nga impiantet e kësaj kompanie një linjë prodhimi është mundësuar të mbledhë një seri njësish të prototipit të së ardhmes Xhami i mollës. Le të shohim se çfarë tjetër ata kanë thënë në raport.

Informacioni sapo publikoi një raport që shpjegon atë Foxconn ka filluar një prodhim të vogël provë të lenteve AR të polarizuara dhe gjysmë transparente, të cilat mund të jenë prototipi për Apple Glass të ardhshëm.

Raporti shpjegon se këto syze janë në fazën e përparuar të prototipit, por që ato mund të marrin akoma një vit ose dy për të shkuar në prodhim në një shkallë të gjerë. Prodhimi ka filluar në një fabrikë të Foxconn në Chengdu, Kina jugperëndimore. Shumica e iPad-ve të Apple janë prodhuar në këto pajisje.

Ai gjithashtu tregon se Apple bleu nja dy vjet më parë kompania Holografia Akonia. E themeluar në vitin 2012, ajo specializohet në ruajtjen e të dhënave holografike dhe zhvillimin e kufjeve të realitetit të shtuar.

Më në fund raporti jep disa informacione në lidhje me syzet në fjalë. Shpjegoni cilat janë ato "Pak" më të mëdha se syzet konvencionale. Ne do të shohim në të ardhmen se sa "pak" është.

Jon prozator Ai ka dhënë shufrën për një kohë me rrjedhjet e tij në syzet e ardhshme AR nga Apple. Ai tha se ata do të përfshijnë një sensor LIDAR dhe se ata do të shfaqin informacione në brendësi të lenteve. Ai gjithashtu u hodh në pishinë me çmimin: $ 499 në SHBA Unë me të vërtetë besoj se rrjedhja e sotme më shumë se Jon i vjetër i mirë. E vetmja gjë që mund t'ju sigurojmë është se do të ketë syze. Kur lumi tingëllon.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.