Unë ndaloj R&D të Apple në zhvillimin e mikro-LED që do të kalojë në duart e TSMC

Ne kemi folur për një kohë të gjatë për hulumtimin e Apple me ekranet mikro-LED për pajisjet e saj të ardhshme dhe është se ata të Cupertino kanë luftuar me të për një kohë të gjatë për zbatimin e tij. E vërteta është se Apple Watch postulohet si pajisja e parë marrëse e kësaj teknologjie të re shpërndarjen me ekranet aktuale OLED, por për këtë ka një rrugë të gjatë dhe është se flitet për një periudhë afatgjatë që do të mbërrijë rreth vitit 2019 apo edhe 2020.

Në çdo rast, të dhënat përkatëse për sot janë raporti që tregon një bashkëpunim të ri midis Apple dhe TSMC për zhvillimin e këtyre ekraneve mikro-LED, diçka që padyshim ka një ndikim në planet e kompanisë dhe largohet nga ekipi i kërkimit dhe zhvillimit me më pak staf, pavarësisht nga fakti që kjo punë vazhdon pa ndërprerje për ta sjellë këtë teknologji sa më shpejt të jetë e mundur në pajisjet tuaja.

Shtë e qartë se Digitimes ka informacion të privilegjuar për këto çështje dhe për këtë arsye duhet të besohet. TSMC është prodhuesi aktual i çipave për iPhone dhe mund të jetë shumë i interesuar në zhvillimin e këtyre paneleve që do të furnizojnë Apple Watch, iPhone dhe madje iPad në të ardhmen, por për këtë është e nevojshme të ndiqni rrugën e hulumtimit. Por më e keqja në këtë kuptim përtej asaj që teknologjia e këtyre paneleve është duke u zhvilluar sot, është drejtpërdrejt prodhimin e këtyre ekraneve dhe lëndën e parë të nevojshme për të furnizuar kërkesën e madhe për të cilën Apple ka nevojë.

Tani për tani Apple dhe TSMC kanë një marrëdhënie të besueshme, të qëndrueshme dhe të rëndësishme kur bëhet fjalë për prodhimin e përbërësve. Nëse konfirmohet, ky raport do të tregonte qartë se ata do të vazhdonin të punonin dorë për dore për një kohë të gjatë, pasi që zhvillimi dhe implementimi i këtyre ekraneve nuk mund të thuhet se do të jetë nga sot për nesër. Lajmet dhe thashethemet në lidhje me këtë lloj ekranesh që ne kemi qenë duke parë për një kohë të gjatë si ekranet e ardhshme për iPhone, kalojnë duke pasur teknologji më shumë se e provuar dhe nga ana tjetër ne tregon që ekranet OLED janë thjesht një hap i domosdoshëm dhe kalues ​​në iPhone dhe Apple Watch.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Klasa dijo

  Mirëdita, si një ndjekës besnik i kësaj faqe interneti që unë dua, duhet të tregoj që faqja e internetit ndërhyrëse që mbart versioni celular del jashtë linjës, bën që faqja e internetit të dështojë dhe është shumë zhgënjyese.

  Ju lutemi zbutni mediat.

  1.    Jordi Gimenez dijo

   Mirëmëngjesi Clasa, e kemi shënuar dhe ju falënderojmë që na ndiqni!

   Një përshëndetje