Frika nga Coronavirus arrin epiqendrën e Apple, kompania anulon takime dhe konferenca të mëdha

Ndonjëherë nuk e kuptojmë, por lajmet ndërkombëtare shënojnë atë që ndodh në teknologjinë e sotme, tema kryesore e këtij blogu, iPhone News. Ne e shohim atë me ndonjë lajm dhe po bëhet e qartë javët e fundit nga tema për të cilën të gjithë flasin: Coronavirus. Një pandemi që po prek një mori të madhe ngjarjesh, formash të punës, madje edhe vetë zinxhirët e shpërndarjes ndërkombëtare; dhe Apple nuk do të ishte më pak ... Dhe është se për herë të parë duket se shqetësimi ka arritur epiqendrën e Cupertino, Apple Park vetë është në gatishmëri për Coronavirus. Pas kërcimit, ne ju tregojmë më shumë detaje rreth këtij lajmi të diskutueshëm.

E gjitha vjen nga një rekomandim që keni bërë Santa Clara County, një qark që përfshin Cupertino, Palo Alto, Mountain View dhe San José, qytete në të cilat ndodhen praktikisht të gjitha kompanitë më të rëndësishme të teknologjisë në botë. rekomandimi ose kërkesa kryesore është që ato të minimizojnë, ose të anulojnë nëse është e mundur, takimet dhe konferencat që kanë një numër të madh të pjesëmarrësve. Këto janë rekomandimet që Santa Clara County u ka dërguar këtyre kompanive të teknologjisë:

 • Pezulloni udhëtimet jo-thelbësore të punësuarve.
 • Minimizoni numrin e punonjësve që punojnë në majë të gishtave tuaj, duke përfshirë minimizimin ose anuloni takimet dhe konferencat e mëdha që mbledhin fizikisht njerëzit.
 • Inkurajoni punonjësit të qëndrojnë në shtëpi kur janë të sëmurë dhe maksimizoni fleksibilitetin në përfitimet e pushimeve mjekësore.
 • Moskërkimi i shënimit të mjekut për punonjësit se ata janë të sëmurë, pasi zyrat e kujdesit shëndetësor mund të jenë shumë të ngarkuara dhe nuk mund ta sigurojnë atë dokumentacion menjëherë.
 • Konsideroni përdorimin opsionet e telekomunikimit për punonjësit e duhur.
 • Merrni parasysh kohën e fillojnë dhe mbarojnë punë të gjera për të zvogëluar përqendrimet të njerëzve në të njëjtën kohë.

Dhe kjo Në ditët e fundit, 20 njerëz kanë rezultuar pozitivë për Coronavirus në këtë qark të Santa Clara. Ne do të shohim se si kjo ndikon në prezantimet e ardhshme të Apple ... Ne kemi një Keynote të mundshëm në ajër për muajin Mars, dhe në qendër të vëmendjes është edhe WWDC tjetër që duhet të mbahet në qershor dhe do të përfshijë një numër të madh të asistentëve .


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.