Si të fshehni fotot e kamerave me kamera iOS 10 pa instaluar asgjë

Fshihni fotot në iOS 10 Si çdo përdorues në botë, me siguri në listën e fotove të iPhone, iPod Touch ose iPad keni disa imazhe që nuk dëshironi t'i shohë askush. Në mbështjellësin iOS mund të shohim të gjitha fotot që kemi ruajtur lokalisht nga dosja Reel, gjë që është shumë e mirë kur duam t'i shohim vetë, por që nuk është më aq e mirë nëse duam të tregojmë gjithçka që kemi ... përveç disa imazheve. Në këto raste, është më mirë të përdorni një funksion të disponueshëm në iOS që do të na lejojë fsheh fotot me private.

Në të vërtetë fshehja e fotove është diçka shumë e thjeshtë që ishte gjithashtu në dispozicion në versionet e mëparshme të iOS, por ka shumë të ngjarë që ne nuk e dimë nëse nuk jemi ndalur të provojmë midis opsioneve. Nëse duhet të jem i sinqertë, do të më dukej më intuitiv për të fshehur imazhet nëse opsioni nga aty ku e bën nuk u arrit, por, sapo të dimë rrugën, nuk ka humbje.

Fshihi fotot iOS nga butoni i ndarjes

Për të fshehur fotot në iOS, do të duhet të ndjekim këto hapa:

Fshih fotografitë e kamerës iOS

 1. Ne hapim aplikacionin Fotografitë.
 2. Ne kemi hyrë në dosjen Reel.
 3. Tani mund të bëjmë dy gjëra:
  • Nëse duam të fshehim vetëm një foto, mund ta hapim dhe pastaj të shkojmë në hapin 4.
  • Nëse duam të fshehim disa fotografi, prekim butonin Zgjidh, zgjedhim / shënojmë të gjitha fotot që duam të fshehim dhe shkojmë në hapin 4.
 4. Tjetra, ne prekim ikonën e ndarjes që është në këndin e poshtëm të majtë.
 5. Në fund, zgjedhim opsionin Fshih.

Në këtë pikë më duket e rëndësishme të shpjegoj se imazhet nuk do të zhduken ose do të mbrohen me një fjalëkalim ose me gjurmën e gishtit (gjë që nuk do të ishte aspak keq, Apple). imazhet që ne fshehim do të shkojnë në një dosje të re të quajtur Hidden që, ashtu si koshi, nuk do të shfaqë asnjë imazh derisa të futemi në dosje.

Nga ana tjetër, nëse jeni përdorues të Mac, ne gjithashtu mund të fshehim fotot në macOS, por në këtë rast do të duhet të zgjedhim fotot që duam të fshehim, kliko me të djathtën / sekondarin dhe zgjedhim opsionin për të fshehur foton.

A dini tashmë se si të fshihni imazhet e kamerave në iOS dhe macOS?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

5 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   asnjëherë dijo

  Ato shfaqen në albumin e fshehur, por ato gjithashtu shihen në »mbështjellje», kështu që vetëm gjysma e fshehur

 2.   Alvaro dijo

  Na vjen keq por nuk fsheh asgjë, i vendos ato në dosjen e fshehur dhe ato vazhdojnë të shfaqen në mbështjellësin e përgjithshëm.

 3.   Korrik dijo

  Zhgënjimi me mashtrim, nuk fsheh asgjë, ato ende shfaqen në të dy faqet.

 4.   Gabim dijo

  Ju duhet të shpjegoni se vetëm momentet janë të fshehura nga seksioni, ato shfaqen të njëjtat në mbështjell. Ndërsa e paraqisni në hyrje, duket se ato janë të fshehura nga mbështjellja, por kjo është një gënjeshtër. Me pak fjalë, nëse ato janë "të fshehura", por nga këndvështrimi im, është e padobishme, pasi ato shfaqen njësoj në mbështjell.

 5.   CellularSystemPlus dijo

  Përshëndetje, këtu është një video me një aplikacion të shkëlqyeshëm me të cilin mund të fshehni imazhet dhe videot tuaja private në një mënyrë të sigurt. Këtu është lidhja.

  https://www.youtube.com/watch?v=oBV4PC-0YEE&t=1s

  Sistemi Cellular Plus.