Fshih aplikacionet në iPhone jo të prishura nga burgu

Ne të gjithë dimë hile të panumërta fshih aplikacionet në pajisjet jailbroken, nga aplikacione specifike për të deri tek mundësia për ta bërë atë nga vetë SBSettings, të cilat shumë prej jush do të keni të instaluar; por nëse nuk keni jailbreak ishte e pamundur, deri tani.

Tani mund të fshehni aplikacione në çdo iPhone ose iPad pa nevojën e jailbreak, dhe për këtë arsye punon në iPhone 5 të ri. Thjesht duhet të futni një faqe në internet dhe të zgjidhni aplikacionin që dëshironi të fshehni, ai do t'ju kërkojë të instaloni një aplikacion dhe pasi të jetë bërë mund ta fshini në mënyrë të sigurt, sikur të ishte ndonjë aplikacion tjetër. Ka disa mete, por në fund të fundit funksionon, ju mund të shihni ato mete të vogla në video.

Për ta bërë atë të funksionojë, duhet të hyni në këtë faqe në internet:

http://rag3hack.no-ip.org/ (pulsa aquí desde tu iPhone)

 • Pasi të jeni në internet ju zgjidhni opsionin "Fshih aplikacionet pa ndërprerje jailbreak"
 • Ju zgjidhni aplikacionin për t'u fshehur
 • Ju pranoni instalimin
 • i vendosni ikonat tuaja në modalitetin e vibrimit
 • hiqni aplikacionin e zgjedhur

Do të mbetet e fshehur derisa të rindizni iPhone-in tuaj, mund të fshihni sa të doni, sa herë që ta rindizni ata do të kthehen dhe do të duhet të përsërisni procesin.

Më shumë informacion - Karakteristikë e re e identifikimit nga Redsn0w


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Juan Fco Carter dijo

  Me këtë mënyrë ju gjithashtu mund të shihni skedarët e sistemit nga rrënja, të cilat nuk mund të modifikohen, ju duhet të bëni të njëjtën gjë, por në vend që të godisni

  Fshih aplikacionet
  pa burgosur
     duhet ta jepni

  Shikoni jo
  skedar sistemi jailbroke

 2.   David Vaz Guijarro dijo

  Punon!!! në rregull!! Faleminderit, Gonzalo !!!

 3.   Iphonero i ri dijo

  Dhe a është i sigurt ky sistem?

 4.   Jordi dijo

  E përsosur e populluar në iPhone 5 dhe shumë mirë unë më në fund e kam hequr nga sytë e mi Kiosquo App