Fshini përgjithmonë llogarinë tuaj në Facebook me këtë tutorial

facebook-fshini

Bekuar Facebook, mënyra më e lehtë për t'u lidhur me të dashurit tanë që janë larg, si dhe mënyra më e mirë për të "marujear" veshjen Halloween të fqinjit në dhomë. Shërben gjithashtu për të përfituar nga promovimet e McDonald dhe për të luajtur lojëra mini plot pagesa të integruara, por kjo është një histori tjetër. Sot do t'ju tregojmë se si t'i themi më në fund lamtumirë Facebook-ut, atij rrjeti antishoqëror i aftë të thithë kohën tonë të lirë në nivele të paarritshme, duke arritur tek ne një etje pa kriter për "pëlqime". Sepse të bëhesh përdorues është e lehtë, Gjëja e vështirë është të zgjidhni të fshini llogarinë, kështu që ne do t'ju tregojmë hap pas hapi se si të fshini përgjithmonë përdoruesin tuaj të Facebook.

Ky nuk është një takim më vonë, është lamtumirë Mark Zuckerberg, ne do të vëmë në dispozicion të të gjithë lexuesve tutorialin përfundimtar se si të largohemi nga Facebook njëherë e përgjithmonë. Sidoqoftë, ne do të shkojmë në pjesë, pasi ju kujtojmë gjithmonë që të bëni një kopje rezervë të pajisjes suaj iOS përpara se të vazhdoni të rivendosni, ne do t'ju rekomandojmë që të bëni një kopje rezervë të llogarisë tuaj në Facebook, për këtë ne do t'i drejtohemi rruga tjetër brenda Facebook.

Këndi sipër djathtas> Cilësimet> Të përgjithshme> Shkarkoni një kopje

Në këtë mënyrë, ne do të kemi ruajtur të gjitha botimet, fotot dhe videot tona që kemi ndarë, si dhe mesazhet dhe bisedat tona në bisedë. Të dhënat në pjesën e profilit dhe pjesa tjetër e detajeve të konfigurimit do të ruhen gjithashtu në këtë rezervë. Kushdo që do të kishte shijuar këtë mjet të lehtë kur ishim duke përdorur Tuenti, megjithëse nuk e kam shumë të qartë që duam të mbajmë fotografitë dhe statuset që kemi botuar në atë rrjet social nga viti 2000, këtë herë termi nuk zbatohet "çdo kohë që kalonte ishte më mirë".

Fshi llogarinë në Facebook një herë e përgjithmonë

facebook-fshini-2

Tani mund ta marrim në qendër të çështjes, kemi kopjen tonë të të dhënave në Facebook, kemi menduar për të mirat dhe të këqijat dhe kemi vendosur që është më mirë t'i themi lamtumirë rrjetit social. Nuk do të ketë asnjë rrugë për të ndjekur këtë herë, metoda është, e regjistruar më parë në Facebook, ne do të shkruajmë (ose kopjojmë) lidhjen që do t'ju lë më poshtë në shiritin e adresave të shfletuesit tuaj të preferuar.

facebook.com/help/delete_account

Do të shohim që ngarkimi kërkon pak më shumë kohë se normalisht, por do të na paraqesë një dritare që na ofron informacionin e mëposhtëm dhe dy butona: Heq / Anuloj

Nëse mendoni se nuk do ta përdorni kurrë më Facebook dhe dëshironi të fshini llogarinë tuaj, ne mund t'ju ndihmojmë ta bëni këtë. Mbani në mend se nuk do të jeni në gjendje ta riaktivizoni atë ose të rikuperoni të dhëna ose përmbajtje që keni ngarkuar në llogarinë tuaj.

Nëse dëshironi që llogaria juaj të fshihet, klikoni në «Heq llogaria ime"

Kjo është metoda e vetme efektive dhe përfundimtare për të fshirë llogarinë tonë në Facebook. Sapo të klikojmë në «Fshije llogarinë time», ajo do të na tundojë përsëri, do të hapë një dritare pop-up në të cilën do të duhet të shkruajmë fjalëkalimin tonë në Facebook dhe një kod klasik të sigurisë, për të verifikuar që ne nuk jemi një grabitjet, ose thjesht për ta bërë këtë detyrë të thjeshtë më të vështirë nëse është e mundur dhe të përfundojë duke hequr dorë.

Nuk është e vetmja kompani që e bën mjaft të komplikuar fshirjen e llogarisë tuaj nga serverat, duke shkelur Ligjin Organik për Mbrojtjen e të Dhënave, më saktësisht të drejtën për të fshirë dhe modifikuar të dhënat. Ne gjithashtu shtjellojmë në kohën e saj një mësim i gjerë mbi «Si të fshini llogarinë tuaj Spotifdhe", por nuk mund ta shtonim klasiken "lehtësisht", sepse nuk është kështu.

Me pak fjalë, kjo është pothuajse gjithçka, nuk është gjithçka, sepse Facebook pranon të na japë 14 ditë, në të cilat nëse hyjmë në Facebook, llogaria jonë do të riaktivizohet dhe përpjekja jonë e fshirjes do të kalojë. Pra, sigurohuni që të mos klikoni në klasik "Kyçuni nëpërmjet facebook", dhe mos harroni shërbimet që keni regjistruar me këtë metodë, sepse do të humbni hyrjen tuaj, diçka mjaft e rëndësishme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Unë e urrej fytyrën dijo

    Faleminderit!! Doja ta bëja për një kohë të gjatë