Backshtë përsëri, më në fund aksesi në multitasking me 3D Touch vjen në Beta 2 të iOS 11.1

iOS 11 ka shumë gjëra të mira, por realiteti është që deri tani të këqijtë po fitojnë. Ka shumë probleme që kanë ndodhur, të tilla si vonesa në tastierë dhe problemet e konfirmuara të ikjes së pakuptimtë të baterisë. Ne kemi pritur për një kohë në rast se zhvillimi i aplikacioneve të palëve të treta do të kishte të bënte me të, por realiteti është se ata nuk e bënë këtë.

Sidoqoftë, ne po testojmë iOS 11.1 beta 1 për ju, në mënyrë që të mund të shihni të gjitha lajmet e saj nga dora e parë, dhe një nga më të rëndësishmet është që saktësisht një nga gjestet më të vlerësuara të prekjes 3D nga përdoruesit është kthyer patjetër, ne jemi përsëri në multitasking.

Në fakt, aty ku mund të ketë më shumë kuptim ky gjest i iOS 11 është pikërisht në iPhone X të ri, të cilit do t’i mungojë një buton Home. Dhe është që ne nuk jemi të paktë ata që mezi përdorin butonin Home që kur Apple implementoi qasjen në shumë detyra përmes këndit të poshtëm të djathtë duke shtypur fort. Dhe megjithëse ky gjest klasik i iOS është kthyer, ka pasur ndryshime të voglaPër shembull, tani nuk është vendosur saktësisht në këndin e poshtëm të djathtë, por do të jetë e vlefshme të shtypni çdo pjesë të anës së majtë për të thirrur ndryshuesin e aplikacionit. Edhe pse është e vërtetë, tani është menduar shumë më tepër që të kthehemi tek aplikacioni i mëparshëm dhe jo tek përzgjedhësi, megjithëse nuk do t'ju duhet shumë kohë të mësoheni me gjestin e nevojshëm për të thirrur zgjedhësin e aplikacionit.

Imagjinoj që ata si unë që po testojnë beta 2 të iOS 11.1 më në fund do të jenë të mirëpritur, i cili me sa duket nuk ka zbatuar ndonjë ndryshim më shumë pasi azhurnimi ka qenë mjaft i vogël, rreth 150 MB në varësi të pajisjes së zgjedhur. Ne do të jemi të vëmendshëm ndaj lajmeve të tjera të tilla si një përmirësim në menaxhimin e baterisë, për të dhënë një shembull të një teme që është e varur në kokën e shumë njerëzve.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Pablo dijo

  "Për shembull tani nuk është vendosur saktësisht në këndin e poshtëm të djathtë"
  që e di se nuk ka qenë kurrë atje. Ka qenë e gjithë jeta jonë në zonën e majtë dhe për ne që kemi modelin plus është pak e vështirë të arrijmë atë zonë duke mbajtur celularin me një dorë

 2.   koslmani dijo

  Ajo që thotë Pablo është e vërtetë.

 3.   koslmani dijo

  Ajo që thotë Pali është e vërtetë.

 4.   Nestruo dijo

  Ka qenë gjithmonë në anën e majtë të ekranit, unë nuk kam azhurnuar në ios11 akoma për atë arsye, kështu që nëse ata e zbatojnë atë, unë do të azhurnohem!