Instagram më në fund shton mundësinë për të ndarë nga mbështjellja

Instagram-8.2-për-iOS-iPhone-screenshot-001

Instagrami është karakterizuar gjithnjë duke shkuar ndërsa fryn era. Ndryshe nga Facebook, zhvilluesit e aplikacionit gjithmonë janë përpjekur të plotësojnë kërkesat e përdoruesve sa më shpejt të jetë e mundur përveç rregullimit të shpejtë të problemeve që ofron aplikacioni në disa azhurnime.

Por nëse flasim për Instagram, e vetmja gjë që mund të gjejmë është ngurtësia, një marrëzi që ju lejon të bëni atë që dëshironi dhe kur të doni, pak a shumë si WhatsApp. Disa ditë më parë ju informuam për modifikimin e Instagram API, i cili ka bërë që të gjitha aplikacionet që lejuan të shikonin murin e Instagramit të ndalonin së funksionuari.

Në këtë mënyrë, aktualisht mënyra e vetme për të parë dhe publikuar fotot e miqve tanë ose njerëzve që ndjekim Throughshtë përmes aplikimit zyrtar pasi aplikimet e palëve të treta kanë ndaluar së funksionuari. Por që të jemi në gjendje ta bëjmë atë, ne duhet të hapim aplikacionin dhe ta kryejmë këtë detyrë nga Instagram, pa qenë në gjendje ta bëjmë atë përmes shtesave që përshpejtojnë këtë lloj detyre.

Por pas këtij azhurnimi, kur duam të ngarkojmë një video ose një foto, mund ta bëjmë direkt nga mbështjellja. Por jo vetëm që na lejon të shtojmë një foto ose video në llogarinë tonë në Instagram, por ne mund ta bëjmë sikur të ishim brenda aplikacionit, në këtë mënyrë nuk do të humbasim ta bëjmë atë nga aplikacioni.

Për të qenë në gjendje të ndajmë nga zgjerimet, duhet të klikojmë në Share dhe të shkojmë në fund të rreshtit të parë të ikonave për të klikuar në More. Pastaj do të shfaqen të gjitha ikonat e aplikacioneve që mund t'i shtojmë në menunë e ndarjes. Ne do të duhet të zhvendosim skedën Instagram në mënyrë që të shfaqet dhe ne të mund të ndajmë foto dhe video pa pasur nevojë të hapim aplikacionin.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.