Apple kërkon që furnitorët e saj përbërës të ulin çmimet për iPhone 7

 

iphone-7-17

Apple po kërkon furnizuesit e saj jashtë shtetit a ulje çmimi në komponentët për iPhone 7 të ri, në mënyrë që të ruajë marzhet e saj të larta të fitimit, e gjithë kjo pavarësisht nga një ngadalësim global në shitjet e smartphone, sipas faqes së internetit DigiTimes.

Raporti thekson se disa furnizues të përbërësve të mëdhenj me bazë në Tajvan si Foxconn, Largan Precision dhe Pegatron tashmë janë prekur, ndërsa Konkurrenca e fortë në "Greater China" po i detyron kompanitë të "konkurrojnë në mënyrë agresive" me urdhër të Apple duke ulur çmimet (një manipulim i njohur i tregut nga ndërmarrjet e mëdha).

Aktualisht, Largan Precision po përballet me një konkurrencë të fortë me Kantatsu me bazë në Japoni për porositë e modulit të kamerës, ndërsa Foxconn dhe Pegatron po shohin që Apple po shton partnerë të rinj ODM, si Wistron për prodhimin e iPhone të saj të ri 7.

Pritet që Apple njofton iPhone 7 të ri në shtator të këtij viti. Pritet gjithashtu që dizajni i ri i flagshipit të Apple do të mbajë modelin e iPhone 6s, me procesorë të shpejtë Apple "A10", rezistent ndaj pluhurit dhe ujit, brezave të antenave të ripozicionuara dhe një bande më të shpejtë LTE, si dhe Wifi. Një kamerë me lente të dyfishtë dhe 3 GB RAM që mund të jenë ekskluzive për modelin 5,5 inç (Plus / Pro).

Karakteristika të tjera të përfolura përfshijnë një lidhës inteligjent, altoparlantë stereo dhe një buton shtëpie të ndjeshëm në presion dhe prekje, por nuk është plotësisht e qartë nëse secila prej atyre veçorive është menduar për iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus (Pro), kjo nuk është është konfirmuar akoma. Supozohet gjithashtu se iPhone i ri ka një ekran AMOLED dhe një xham të jashtëm të fortë për vitin 2017.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.