Furnizuesit e Apple presin kërkesë të ulët për iPhone 7 për shkak të "mungesës së inovacionit"

Koncepti iPhone 7

Na vjen keq që vendos përsëri imazhin e këtij "iPhone 7", por ende nuk ka asgjë zyrtare

Me të mësuar kjo e re Mendova, 'A nuk i keni parë skemat e iPhone 7 Plus Çfarë publikoi OnLeaks? " Dhe është se bilanci i fundit tremujor i Apple ka bërë që furnitorët e saj të shohin me pesimizëm fillimin e telefonit inteligjent të ardhshëm me mollë. Rënia e Apple jo vetëm që është vërejtur nga Japan Display, por po prek edhe ofruesit e tjerë në një masë më të madhe ose më të vogël.

Kompania Prodhuese e Gjysëmpërçuesve Tajvan, e njohur më mirë si TSMC dhe e cila ka prodhuar procesorët A10 së bashku me Samsung, do të marrë 30% më pak porosi në tremujorin e dytë të 2016 krahasuar me porositë e marra në të njëjtën periudhë të vitit të kaluar. Rënia e porosive besohet të jetë motivuar nga iPhone 7 nuk do të përfshijë tipare inovative, tregu i smartphone-ve tashmë është shumë i ngopur, ka më shumë konkurrencë dhe probleme ekonomike në të gjithë botën.

Apple do të shesë më pak iPhone 7s sesa iPhone 6s, thonë shitësit

Pyetja këtu është: a është e vërtetë informacioni që, në teori, na vjen nga zinxhiri i furnizimit? Te behesh, As Apple nuk do të kishte besim që smartphone i tij i ardhshëm do të shitej mirë. Por ne duhet të vlerësojmë mundësinë që ky informacion të shohë dritën në mënyrë që ne të mendojmë se iPhone 7 do të jetë më keq sesa do të jetë më në fund dhe, kur të paraqitet zyrtarisht, nuk do të duket aq keq.

Një mundësi tjetër është që Apple të lëshojë përshpejtuesin në 2016 për ta shkelur përsëri në 2017, që përkon me lëshimin e 10 vjetori i iPhone, iPhone 8 ose çfarëdo që ata e quajnë iPhone të vitit të ardhshëm. Analistët thonë se iPhone do të jetë një grusht mbi tryezë, me një dizajn novator dhe karakteristika të përparuara. Si gjithmonë, do të duhet të presim deri në shtator për të parë nëse iPhone 7 përfshin tipare inovative apo jo dhe vitin e ardhshëm për të parë nëse iPhone i 10 vjetorit është aq i mirë sa thonë analistët.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Anthony dijo

  sinqerisht ka pak për të ofruar duke parë se çfarë ka. fuqi dhe me shume fuqi sepse ka pak gjera qe thua buahhhhh ...
  jo vetëm kaq, por për të shtuar konkurrencën e lartë që ekziston në android midis tyre, që edhe markat kineze dhe koreane të nxjerrin teknologjitë dhe inovacionet e tyre.
  Për mua si molla ashtu edhe androidi i shoh të ngopura, celularë çdo vit dhe pak dhe nuk ka asnjë hap të madh në teknologji midis njërit dhe tjetrit, i cili vetëm na inkurajon të shpenzojmë dhe të shpenzojmë më shumë.