Gëlltitja e një AirPod po bëhet një aksident i shpeshtë

Gëlltitet AirPod

Një rast i ri i një burri nga Massachusetts i cili gëlltit një AirPod. Sigurisht Apple nuk ka faj për të, por nuk është më një aksident i izoluar dhe ka pasur më shumë raste sesa duhej.

Ndodh kur ti shkon te flesh duke dëgjuar muzikë ose radio përmes AirPods. Ju bini në gjumë në shtrat, filloni të hidheni dhe të ktheni, dhe AirPods tuaj vallëzojnë lirshëm nëpër jastëk. Nga atje derisa të arrijnë në gojën tuaj, ka mbetur vetëm një hap ...

Ndonjëherë unë shkoj në shtrat me të AirPods të ndezur. Zakonisht dëgjoj disa podkaste nga radio stacioni im i preferuar, veçanërisht programin sportiv, për të qenë në azhurnim me lajmet e klubit tim të futbollit të preferuar.

Dhe shumë herë të nesërmen më duhet të marr AirPod-et që janë shpërndarë në shtrat, për t'i vendosur të ngarkojnë në rastin e tyre. Bjerja në gjumë me ta mund të jetë e rrezikshme. Vetem sepse duke fjetur, ju mund t'i gëlltisni ato.

Dhe e njëjta gjë ka ndodhur Brad Gauthier, nga Worcester, Massachusetts. Ai nuk e kuptoi se kishte gëlltitur një AirPod ndërsa flinte në shtratin e tij. Dhe kur u ngrit në mëngjes dhe piu një gotë ujë, ai vuri re se po mbyste kur përpiqej ta pinte.

Ai ndjeu një dhimbje në fyt, por nuk i dha më shumë rëndësi. Por kur kërkoi AirPod-in e tij të humbur në shtrat dhe duke mos e gjetur, ai dyshoi se e kishte gëlltitur atë pa dashje. Ai vrapoi për në spital, dhe kur bëri një skanimi i kockave ata panë se ai kishte një nga AirPod-et e tij të vendosur në ezofag.

Ata u desh të kryenin një endoskop emergjent dhe për fat të mirë, ata shpëtuan pajisjen para se të arrinte në stomak. Gjithçka ishte në një frikë. AirPod ende duke dëgjuar mirë, megjithëse mikrofoni ka ndaluar së punuari. Brad ishte me fat, atëherë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Hummer dijo

  Më shqetëson më shumë gjatë verës, që fle lakuriq dhe kam frikë se do të më marrë nga ortoja.

  1.    Toni Cortes dijo

   Epo, kjo është më pak shqetësuese, sepse e dini që përfundimisht do të dalë në dritë. Thjesht duhet të bëni pak presion. Por kini kujdes, nëse bëni shumë presion, ai mund të fluturojë dhe të heqë një sy të gruas tuaj… dhe mbi të gjitha, mos harroni ta lani para se ta përdorni përsëri.