Gal Gadot për të luajtur Hedy Lamarr në Apple TV +

Gal Gadot

Angazhimi, dëshira dhe milion dollarë që Apple po investon në platformën e saj video streaming. Me politikën e prezantimit të një katalogu krejtësisht të ri dhe të vetin, pak nga pak ajo po zgjeron ofertën e saj programore dhe po fillon seri të reja dhe projekte filmike.

Ai nuk kursen për shpenzimet dhe tashmë ka shumë yje dhe regjisorë filmash që i nënshtrohen dollarëve të Apple dhe janë të gatshëm të punojnë për Apple TV +. Pothuajse çdo ditë kemi lajme në lidhje me një projekt të ri yjor në platformë. Sot e zbuluam atë Gal Gadot do të funksionojë edhe për ta.

Siç është botuar nga revista Shumëllojshmëri, Gal Gadot (Wonder Woman, Justice League) do të interpretojë në një seri të ardhshme televizive bazuar në legjenda e filmit Hedy Lamarr, karriera e të cilit zgjati 28 vjet dhe luajti në 30 filma. Seriali është shkruar nga Sarah Treem, e cila do të shërbejë si shkrimtarja kryesore dhe producentja ekzekutive.

Seria Treem do të debutojë në Apple TV +. Në fillim ishte një projekt që dukej sikur do të realizohej në rrjetin televiziv amerikan Showtime. Sipas raportit, Apple tashmë ka porositur serialin e plotë, i cili do të përbëhet nga tetë episode. Gadot do të luajë në serial, ndërsa luan gjithashtu Producent ekzekutiv.

Treem kishte një marrëdhënie të gjatë me Showtime falë serialit "Afera". Sidoqoftë, ka pasur raporte që marrëdhënia midis shkrimtarit dhe rrjetit ishte e acaruar kur aktorja Ruth Wilson u largua nga seriali në fund të kandidimit të saj. Wilson tha se Treem krijoi një ambient armiqësor pune në skenën e dramës, por Treem i ka mohuar ato akuza që nga dita e parë.

Duket se kjo seri e re Hedy Lamarr pritej të niste në Showtime në të ardhmen e afërt, por Treem ka kaluar në Apple. Si rezultat, seriali tjetër do të shfaqet premierë në Apple TV +.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.