Shpërthimi i një Galaxy Note 7 detyron të evakuojë një aeroplan

shënim-7-djegur

Ne vazhdojmë me shpërthimet e shkaktuara nga Samsung i madh. Galaxy Note 7 ka qenë edhe një herë protagonisti i turpshëm i një aksidenti në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (ku gjithçka ndodh gjithmonë). Një aeroplan i mbushur me pasagjerë që po përgatitej të ngrihej është dëbuar për shkak të shpërthimit spontan të një Samsung Galaxy Note 7. Megjithëse, disa javë më parë, ne ndamë në Podcast tonë një audio nga kolegu ynë Luis del Barco, në të cilin vlerësoheshin paralajmërimet e një stjuardese të linjës ajrore për Galaxy Note 7, duket se në këtë kompani ata harruan të paralajmëronin, ose pronarin ishte i pamatur.

Me këtë rast, aksidenti ndodhi në aeroportin Louisville (Kentucky), në një aeroplan të Southwest Airlines, disa minuta para se të nisej. Deri në 75 pasagjerë duhej të evakuoheshin urgjentisht për shkak të shpërthimit të Galaxy Note 7, pasi pjesa e brendshme e kabinës filloi të mbushej me tym. Pasagjeri i prekur siguroi me të gjitha mjetet e mundshme që Galaxy Note 7 që kishte shpërthyer erdhi nga një nga zëvendësimet e Samsung, se ai si qytetar përmbushi detyrën e tij për t'iu përmbajtur programit të zëvendësimit dhe se kjo nuk është për shkak të pamaturisë për një pjesë të tij .

Aeroplani nuk ishte ngritur, kështu që gjithçka ka mbetur një anekdotë dhe dëmi ekonomik dhe i përkohshëm i mos ngritjes së një avioni kur duhej, megjithatë, mund të kishte shkaktuar një përplasje aeroplani të madhësive mjaft të konsiderueshme, ishte mjaft afër. Prandaj, theksojeni rëndësinë që nëse jeni pronar i njërit prej Samsung Galaxy Note 7 të prekur, ju përfitoni nga programi i zëvendësimit. Ndërkohë Samsung është i heshtur, por nuk është përdoruesi i parë që raporton një shpërthim të një Galaxy Note 7 zëvendësues, kështu që problemet mund të vazhdojnë të vazhdojnë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   IOS 5 Përgjithmonë dijo

  Samsung: Ndërmarrja numër një për terroriste

 2.   Daniel Perez dijo

  Kjo është një pasojë e drejtpërdrejtë e shkuarjes me një ritëm tjetër dhe heqjes me ngut të një pajisjeje, e cila në letër duket se është një nga më të mirat në treg, por pa e provuar atë sa duhet. Samsung ka qenë edhe një herë në prova, përveç humbjes së një shume të madhe parash.

 3.   Elabusadolv6@live.com dijo

  Sa keq është Samsung ka pamundësia për të prodhuar në masë.