Galaxy Note 10+ tejkalon performancën e iPhone XS Max

iPhone Xs Max kundër Galaxy Note 10

Vite më parë, procesorët e gjeneratës së ardhshme të Qualcomm ato kurrë nuk i kaluan më mirë se AXX-të e Apple që kishte dalë në treg për një kohë. Në vitet e fundit, ne kemi parë se si procesorët Qualcomm kanë bërë një hap cilësor për sa i përket performancës, i shoqëruar, megjithatë, nga një sasi e madhe RAM.

Samsung Galaxy Note 10+ u prezantua zyrtarisht në 7 Gusht dhe ka qenë në dispozicion në treg për pak më shumë se një javë. nuk është për t'u habitur, standardet janë nga të parat që kanë bërë disa pika të shitjes. Sot ju tregojmë një provë e performancës ku shohim sesi Note 10+ rreh iPhone XS Max.

Para së gjithash, ne duhet të marrim parasysh dy aspekte. Snapdragon 855 që menaxhon Galaxy Note 10+ Shtë e njëjta që ka qenë në dispozicion në treg që nga fillimi i vitit, kështu që ndryshimi i kohës në treg me iPhone XS Max A12 nuk do të justifikonte ndryshimin në performancë.

Galaxy S10 + që nisi në shkurt, me të njëjtin procesor, gjithashtu i kaloi iPhone XS Max. Nëse Samsung do të kishte vënë bast gjenerata e dytë e Snapdragon 855, ndryshimi i performancës do të kishte qenë edhe më i madh.

Galaxy Note 10+, shoqërohet përveç 12 GB RAM dhe hapësirë ​​ruajtëse UFS 3.0. Nga ana e tij, iPhone XS Max menaxhohet nga procesori A12 Bionic i shoqëruar nga 4 GB RAM dhe hapësirë ​​ruajtëse NVME.

Më 10 shtator, Apple do të prezantojë iPhone i brezit të ri, një gjeneratë që do të shoqërohet nga procesori A13, një procesor që duhet të jetë afër performancës që ofrohet aktualisht nga Snapdragon 855 i Qualcomm.

Këto lloj krahasimesh nuk kanë kuptim që atëherë Po krahasohen dy terminale me sisteme operative dhe pajisje të ndryshme dhe kamare të ndryshme janë menduar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Luca dijo

    Kur iPhone ka iOS 13, ata duhet ta bëjnë përsëri provën