Galaxy Note 7 do të ndalohet në të gjitha fluturimet në SH.B.A. nga sot

 

Teprica e optimizmit apo realiteti? Apple kërkon më shumë komponentë për iPhone 7

Me siguri ju tashmë e dini gjithçka që ka ndodhur me terminalin më të fundit të Samsung (dhe të rrëzuar), Galaxy Note 7. Humbjet shumë milionëshe për Koreane, terminalet që shpërthejnë, kutitë e papërshkueshme nga rrjedhja për kthimin e tyre dhe vetëm në dërgesat rrugore, vlerësojeni Samsung në tregun e aksioneve ... Por edhe kështu, ka ende shumë njerëz me terminalin në duart e tyre duke rrezikuar.

I shtuar gjithçkaje që ka ndodhur deri më tani me Galaxy Note 7, tani qeveria e Shteteve të Bashkuara ka vendosur ndalojnë hyrjen në çdo fluturim në territorin e saj me një terminal Samsung për të shmangur rreziqet e çdo lloji pasi që nëse shpërthen, mund të jetë fatale.

FAA (Administrata Federale e Aviacionit në Spanjisht) dhe organizata të tjera kanë vendosur që Samsun Galaxy Note 7, si në formën e tij origjinale ashtu edhe ato që u zëvendësuan, do të ndalohet nga të gjitha fluturimet në Shtetet e Bashkuara nga sot më 15 tetor.

Më parë, FAA tashmë u kishte kërkuar pronarëve të një Note 7 të mos e karikonin ose të përdornin celularin e tyre ndërsa fluturonin, por me këtë rregull të ri, Askush me një Samsung Galaxy Note 7 nuk do të jetë në gjendje të hyjë në aeroplan. Sekretari i Transportit Anthony Foxx e tha këtë për këtë:

Ne e pranojmë që ndalimi i këtyre telefonave nga të gjitha linjat ajrore mund të jetë një shqetësim i madh për disa pasagjerë, por siguria e të gjithë atyre që ndodhen brenda avionit duhet të ketë përparësi mbi këtë. Ne kemi përfshirë këtë kufizim të ri sepse çdo incident zjarri në një fluturim është një rrezik i madh për dëmtime personale dhe gjithashtu vë në rrezik shumë jetë.

Përveç kësaj, qeveria ka shkuar një hap më tej për të zbatuar këtë kufizim të ri pasi, kushdo që shkel kufizimin, do të jetë motiv për ndjekje penale.

Padyshim një goditje e re e fortë për kompaninë koreane dhe për Samsung Galaxy Note 7 e cila është, pa dyshim, një nga katastrofat e saj më të mëdha.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Miguel dijo

    Kështu që njerëzit që kanë një shënim galaktikë, nëse do të udhëtoni, hapni më mirë komodinën tuaj dhe nxirrni Nokia 3310 tuaj të vjetër