Galaxy S8 mund të përfshijë një kamerë të pasme të dyfishtë

samsung-galaxy-s7-edge-1

Duket se për disa kohë tani, moda për të parë se kush ofron më shumë megapiksel në kamerën e pajisjeve të tyre ka qenë në sfond dhe ata më në fund kanë kuptuar se ajo që është me të vërtetë e rëndësishme për përdoruesin është cilësia e fotografisë jo madhësia që ju mund ta zmadhojë atë në. Në vitin e fundit, prodhuesit më në fund kanë zgjedhur të ofrojnë një rezolucion më të arsyeshëm duke rritur cilësinë e sensorëve, dhe për këtë arsye, të fotografive dhe videove që ne marrim me vete. Por duket se kjo nuk është e mjaftueshme dhe tani aiProdhuesit kryesorë janë përqendruar në ofrimin e një kamera të dyfishtë në mënyrë që fotografitë tona të duken shumë më mirë.

Përsëri duhet të flasim për thashethemet, por këtë herë në lidhje me modelin e ardhshëm Samsung që korrespondon me serinë S, S8, i cili duhet të paraqitet në fillim të vitit të ardhshëm. Sipas thashethemeve të fundit, Ky model mund të dalë në treg me një aparat fotografik të dyfishtë, siç supozohet se është iPhone 7 Plus i ardhshëm., megjithëse derisa të paraqitet zyrtarisht më 7 shtator nuk do të lëmë dyshime.

Sipas Sammobile, i cili ka dalë në dritë, sensori kryesor do të na ofronte një rezolucion prej 12 mpx, të njëjtën gjë që aktualisht kanë Samsung S7 dhe Samsung Note 7. Sensori i dytë do të kishte një rezolucion prej 13 mpx. Ky sensor i dytë do të ishte përgjegjës për përmirësimin e thellësisë së fotografive në terren. Duket se me modën e re për kamerat e dyfishta, lentja e dytë do të jetë përgjegjëse për të luajtur me hapjen e diafragmës për të qenë në gjendje të mjegullojë ose fokusojë, sipas nevojave tona, sfondin e fotografive.

Aktualisht në treg mund të gjejmë disa smartphone me kamera të dyfishtë si Huawei P9, LG G5 dhe Honor 8 dhe V8, megjithëse nuk janë të vetmit pasi Xiaomi, Oppo dhe Elephone po planifikojnë të lançojnë modele të reja gjithashtu me kamera të dyfishtë. Ndërsa muajt kalojnë, thashethemet në lidhje me këtë mundësi dhe të tjera, të tilla si ajo gjithashtu integron skanerin e irisit, do të konfirmohen me kalimin e kohës, pasi kohët e fundit Samsung na ka përdorur për të filtruar praktikisht të gjitha karakteristikat e modeleve të saj ditë para prezantimit të saj .


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.