Real Racing 3 merr një azhurnim, shton përvojën e Daytona dhe godet dyqanin e aplikacioneve tvOS

gara-reale-3-tv

Real Racing 3

Dyqani i Aplikacioneve të Brezi i XNUMX-të Apple TV do të na lejojë të bëjmë (pothuajse) gjithçka në ekranin e madh në dhomën tonë të ndenjes. Logjikisht, gjëja e parë që shumë prej nesh menduan kur u prezantua shtatorin e kaluar ishin lojërat video. Në të vërtetë, unë mendoj se zhvilluesit po luten të ngarkojnë aplikacionet e tyre, kështu që disa po mbërrijnë më vonë sesa do të dëshironim, por, në çdo rast, pak nga pak aplikacione gjithnjë e më interesante po vijnë. E fundit është një lojë, një lojë shumë e famshme në iOS, që kur Real Racing 3 ka arritur në Dyqanin e Aplikacioneve tvOS.

Ndonjëherë, pasi ka shumë Aplikacionet iOS që janë të njëjtat se në Apple TV, unë shoh në seksionin "e blerë" nëse ka ndonjë që kam blerë në iPhone ose iPad dhe që tani i kam në dispozicion në set-top box, por nuk ishte rasti me Real Racing 3. Me këtë lojë e kuptova mbrëmë, nga një koment nga Jaranor (faleminderit 😉). Disa minuta më parë, unë lidha Apple TV 4 tim dhe, në të vërtetë, ishte loja e famshme e makinave që priste që unë të filloja të digja timonin. Epo, do ta djegim!

Tani mund të luani Real Racing 3 në televizorin e dhomës tuaj të ndenjes me një ekran të ndarë

Racing Real 3 Apple TV

Të luash në një ekran të madh ka përparësitë e veta. Përveç që shohim gjithçka më të madhe, ne mund të luajmë me një mik apo anëtar të familjes ekran i ndarë me një telekomandë MFi ose me një iPhone tjetër. Për gjithçka tjetër, Real Racing 3 për Apple TV gjurmohet praktikisht në atë të iOS. Dallimet e vetme që kam vërejtur kanë qenë ndryshimet logjike të imazhit të vogël për shkak të përdorimit të Siri Remote, ku një dorezë shfaqet vazhdimisht (jo gjatë lojës) që tregon se duhet të prekim touchpad për të ecur përpara. Kjo ka anën e saj pozitive dhe anën e saj negative. Pjesa pozitive është se loja ka të njëjtën cilësi me iPhone 6s, duke kursyer distancat, dhe lajmi i keq është se ne kemi të njëjtin model biznesi që ka marrë kaq shumë kritikë në të cilin do të luajmë atë që do të konsiderojmë disa minuta derisa të na kërkojnë para për të riparuar makinën ose do të duhet të prisni pak për të qenë në gjendje të ktheheni për të luajtur. Dhe jo vetëm kaq, në Real Racing 3 ata do të na kërkojnë para (ose monedha) pothuajse edhe për frymëmarrje, diçka për të cilën nuk e kam si një nga lojërat e mia të preferuara. Preferoj që ata ta shesin edhe nëse është i shtrenjtë dhe mund të luaj pa u shqetësuar.

Nga ana tjetër, ndërsa Apple i detyron zhvilluesit të krijojnë një mënyrë loje në të cilën mund të përdoret telekomanda zyrtare Apple TV 4, ne mund ta kontrollojmë makinën në tre mënyra të ndryshme: një me telekomandën Siri Remote, një tjetër me një telekomandë MFi dhe një tjetër me një iPhone, iPod Touch ose iPad. Duke provuar të gjitha opsionet, mendoj se më e mira është të përdorni një iPhone, pasi ai ka një akseleometër dhe duket më shumë si një timon sesa Siri Remote, i cili është shumë i vogël.

Ekziston edhe një ndryshim tjetër i vogël, varësisht nga shpejtësia e lidhjes sonë: pasi që për momentin nuk lejohet të ngarkoni aplikacione shumë të rënda në App Store tvOS, pjesa e parë e lojës do të shkarkohet dhe ne do të shkarkojmë më shumë pjesë ndërsa ecim përpara. Këto pjesë janë zakonisht të rreth 200 mb secili dhe do të ndalet për të shkarkuar më shumë herë kur të fillojmë të luajmë. Më vonë, kur ta kemi shkarkuar pjesën më të madhe, do të luajmë normalisht.

Pra, nëse ju pëlqejnë lojërat me makinë dhe jeni tifozë të sagës RR, nuk mund të humbisni mundësinë për ta shkarkuar atë dhe të kaloni ca kohë me parakalime, domethënie dhe fitore.

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store

Shkarkim alternativ: Real Racing 3 për iOS (i pajtueshëm me tvOS)


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

7 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   David dijo

  Përshëndetje, si e konfiguroni iphone që të jetë në gjendje të luajë me apple tv 4?
  Një përshëndetje

  1.    Pablo Aparicio dijo

   Përshëndetje David. Nuk e kam provuar, por ti mundesh. Në Crossy Road duhet të keni lojën në iPhone dhe nga atje zgjidhni opsionin Apple TV.

   Një përshëndetje.

 2.   Jaranor dijo

  Në iPhone loja e vërtetë Racing 3 fillon nga iPhone dhe më poshtë në kontrollet ekziston një mundësi që thotë Bluetooth Apple TV ose diçka e tillë dhe kaq. Dhe pastaj në Racing 3 të vërtetë në appletv ekziston një mundësi më sipër me një ikonë kontrolli dhe atje është të luash deri në 4 lojtarë me iPhone, siriremote, kontrollin e MFI, iPad dhe kontrollorët që janë të lidhur dalin p1-p2- p3-p4.

  1.    javslim dijo

   Përshëndetje Jaranor, si jeni?
   Ju e dini që sapo bleva një televizor mollë të gjeneratës së 4-të dhe kam një iphone SE dhe një mini ipad 2 interest Interesi im është të luaj gara të vërteta 3 në TV mollë duke përdorur iphone ose ipad si telekomandë. Unë i luaj të dyja në iPhone dhe në Apple TV .. ??? Unë ju pyes këtë sepse unë tashmë u përpoqa të lidh iPhone duke përdorur opsionin "Bluetooth Apple TV" dhe ai nuk u lidh me Apple TV. (Unë ende nuk kam instaluar gara të vërteta në TV me mollë).
   Na vjen keq për të gjitha këto shqetësime, por unë jam plotësisht i ri në përdorimin e TV Apple

 3.   Jose dijo

  Pershendetje! A di dikush se si të ndryshojë pikëpamjet e garës? Dua të them, filloi duke qenë në sy nga brenda makinës dhe nuk di si ta ndryshoj. Ju faleminderit të gjithëve!! Dhe vazhdo kështu.

 4.   Jaranor dijo

  Me të siriremote rrëshqitjen horizontale të prekjes lart pamja ndryshohet dhe me kontrollin mfi me shkasin R1

 5.   Aurelio dijo

  Përshëndetje, unë kam aplikacionin e vërtetë të garave 3 në gjeneratën e Apple TV 4. Mundohem të identifikohem për t'u përballur dhe kam një dritare që thotë se duhet të fus një kod në fytyrë. Dikush mund të më tregojë saktësisht se ku ta fus kodin në fytyrë? Faleminderit