Gati për WWDC17? Shkarkoni këtë bingo dhe plotësojeni ndërsa ndiqni ngjarjen

Ditët e ngjarjeve të Apple janë gjithmonë ditë të caktuara për ata që mbajnë informacionin me të rejat e fundit nga kompania e mollëve. Vit pas viti, njerëz nga e gjithë bota presin me padurim ta shohin Tim Cook dhe shoqërinë në skenë në pavijonin e ngjarjeve me detyrë për shikoni produktet dhe sistemet operative të ardhshme të paraqitura në të që ata të Cupertino duhet të mësojnë botën. Ky suksesion fetar i ngjarjeve me kalimin e kohës ka bërë që shumë njerëz të kenë një pamje të brendshme të dinamikës së prezantimeve.

Megjithëse ka gjithmonë surpriza, të hamendësosh se çfarë do të ndodhë vit pas viti në ngjarje të ndryshme është bërë pak më pak se një traditë, me një seri temash dhe batutashmund të shihet e përsëritur në pothuajse çdo prezantim e kaluara A do të ndodhë e njëjta gjë në këtë? Ne ju sfidojmë ta zbuloni atë me bingon që kemi përgatitur.

Si zakonisht, lloje të ndryshme të "bingos" të përqendruar në prezantimin e Apple janë parë këto ditë më parë, kështu që ne kemi vendosur të bazohemi në njërën prej tyre dhe ta përshtatim atë në gjuhën tonë në mënyrë që të gjithë mund të kompletohet ndërsa kalon ngjarja. Duket se nuk ka gjasa që të gjitha pikat të përmbushen, por do të jetë interesante të shihet se sa nga ai model i zakonshëm janë ende të vlefshëm.

Ne do të jemi të kënaqur të shohim rezultatet përfundimtare të secilit - ato duhet të jenë të njëjta, kështu që mashtrimi nuk ia vlen - në mediat sociale gjatë dhe në fund të prezantimit. E sotmja premton të jetë një ngjarje shumë e veçantë për hapjen e konferencës për zhvilluesit e Apple dhe plot lajme, të cilat do të jemi duke mbuluar që nga minuta e parë nga Actualidad iPhone. Mos e humbisni!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Francisco Fernandez dijo

    Do të ishte mirë nëse të gjitha do të përmbusheshin, por mua më duket se kjo nuk do të jetë e mundur