Tim Cook është i qartë: AirPods Pro nuk janë zëvendësues për AirPods

Hedhja aq anash sa që AirPods Pro, Pavarësisht nga rëndësia e vetë produktit, ai kurrë nuk pushon së mahnituri. Ekziston një aureolë e rëndësishme e misticizmit për mënyrën se si Apple i ka bërë gjërat me këtë produkt, si dhe një pyetje: Pse nuk arrijnë t’i mbajnë kaq sekrete lëshimet e secilit iPhone?

Në mënyrë të ngjashme, Drejtori i Përgjithshëm i Apple dëshiron ta bëjë të qartë se AirPods Pro nuk do të zëvendësojë AirPods normale, por që ata janë një tregsuplement. Kjo është, qëllimi i vërtetë i kompanisë Cupertino ishte të bënte një gamë më të gjerë të kufjeve True Wireless.

Ky lajm u është dhënë investitorëve ndërsa rezultatet e tremujorit të fundit fiskal të vitit u botuan për kompaninë Cupertino, në të cilën kategoria "pajisje" ka përfituar gjithsej 6.500 milion dollarë përfitime. Padyshim dhe përkundër të gjitha polemikave, diapazoni AirPods me dizajnin e gjeneratës së parë ka marrë një popullaritet shumë të lartë, dhe rrugët janë plot me AirPods, dhe kopje të AirPods. Sidoqoftë, ardhja e këtyre AirPods Pro vë në një situatë të rëndësishme kush do të blejë një nga këto produkte për herë të parë, a janë AirPods Pro një zëvendësim për AirPods?

Të paktën jo për Tim Cook, këto AirPods Pro të rinj janë thjesht një plotësues për ata që kërkojnë "diçka më shumë" në AirPods, posaçërisht anulimin e zhurmës. E njëjta gjë tashmë po ndodh me gamën iPad dhe me gamën MacBook, me një produkt hyrje tregtar dhe një produkt "Pro" që ka një seri veçorish disi më ekskluzive, dhe që padyshim është më i shtrenjtë. Nga ana tjetër, AirPods Pro fillon me 279 euro, ndërsa disa AirPod me karikim pa tel tashmë po vendosen me 229 euro, A ia vlen investimi?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Diego dijo

    Për diferencën e çmimit nëse ia vlen krahasuar me gjeneratën e dytë AirPods me kabëll wireless pasi ndryshimi është vetëm 50 €