GIF-të vijnë në WhatsApp, me disa kufizime

gif-whatsapp

Më 31 tetor ne morëm një azhurnim, i cili nuk ishte më i parashikuari, pasi siç kanë raportuar kolegët tanë që testojnë WhatsApp beta, thirrjet video dhe motori i kërkimit GIF janë afër cepit. Megjithatë, çfarë nëse ka filluar të mundësojë ekipin e zhvillimit të WhatsApp janë GIF-të e ruajtura në mbështjellje, ose ato që ne i marrim duke kopjuar lidhje, të tilla si përmes Gboard. Hyni dhe ne do t'ju tregojmë se si funksionon sistemi i ri GIF në WhatsApp, parathënia e një azhurnimi të madh në të ardhmen.

Ne tashmë e dimë se çfarë u pëlqen zhvilluesve të WhatsApp për të fshehur karakteristika të këndshme si kjo, të cilat më pas i aktivizojnë në distancë. Kështu që, iu përkushtova vetes ruajtjes së GIF të çuditshme në mbështjellës. Kur isha gati për të dërguar një foto këtë mëngjes pashë logon e çmuar "GIF" në letra. Në të vërtetë, kur u dërgua ishte duke lëvizur. Kështu që ne vazhdojmë të hetojmë dhe e kuptojmë se këto janë tre mënyrat për të dërguar një GIF përmes WhatsApp për iOS:

  • Ruani një GIF në Camera Roll nga Safari dhe dërgojeni atë si zakonisht nga WhatsApp.
  • Kopjoni lidhjen e një GIF nga Safari dhe dërgojeni atë si një mesazh.
  • Përdorni Gboard, kopjoni një GIF dhe ngjisni atë në kutinë e tekstit.

Ne gjithashtu ju lëmë një video të kolegut tonë Luis se si të dërgoni GIF duke përdorur WhatsApp në mënyrën më të lehtë dhe të shpejtë.

Kjo është sa lehtë mund të ndash GIF-të më të mira përmes WhatsApp, ishte koha. GIF-i i David Bisbal që i bën kobrën Chenoa tashmë po shkon nëpër botë shpejt për shkak të këtij funksioni të ri. Ne anen tjeter, Theksojmë se ky nuk është azhurnimi i madh që prisnim, një që do të përfshijë një motor kërkimi GIF dhe që do të na lejojë gjithashtu të bëjmë thirrje video përmes WhatsApp, e cila do të jetë një shkop i fortë për Skype dhe FaceTime. Shijoni dhe na lini GIF-të tuaja më të mira në komente.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.