Gjithçka që Apple do të paraqesë në Keynote më 10

Tjetri Kryesor ku Apple do të prezantojë iPhone XI është afër cepit, ditën tjetër 10 Shtator në ora 19:00 me kohën Spanjolle ne jemi duke pritur për ju në kanalin tonë YouTube kështu që mund të ndiqni të gjithë prezantimin drejtpërdrejt. Sidoqoftë, para gjithë kësaj është mirë që të bëjmë një përmbledhje të asaj që kompania Cupertino ka planifikuar të na ofrojë brenda vetëm disa ditësh. Kjo është përmbledhja me gjithçka që Apple do të paraqesë së bashku me iPhone XI të ri gjatë Keynote që ne jemi duke pritur për kaq gjatë, A do ta humbisni?

Në titullin e këtij artikulli po ju lë një video në të cilën ju tregojmë disa nga këto lajme dhe ju japim një përmbledhje shumë më të këndshme, ne do ta vlerësonim nëse ju rekomandojmë të regjistroheni dhe aktivizoni njoftimet në mënyrë që të mos humbni lajmet, posaçërisht pasqyrimi drejtpërdrejt atë që do të bëjmë. Sidoqoftë, është e rëndësishme të dimë mirë se në cilën orë është prezantimi, nëse jo, do të jemi në gjendje të bëjmë pak. Këto janë oraret ndërkombëtare për të qenë në gjendje të ndjekin Keynote të Apple në 10 Shtator në të gjithë botën:

Ngjarja në YouTube e iPhone 11 2019

 • 10:00 në San Francisko (SHBA), vendi i prezantimit
 • 11:00 në Nikaragua, Guatemala, Honduras, El Salvador dhe Kosta Rika
 • 12:00 në Kolumbi, Peru, Meksikë dhe Panama
 • 13:00 në Paraguai, Bolivi, Miami (SHBA), Porto Riko, Republika Dominikane dhe Venezuela
 • 14:00 në Argjentinë, Uruguaj dhe Kili
 • 18:00 në Ishujt Kanarie (Spanjë), Mbretëria e Bashkuar dhe Portugalia
 • 19:00 në Spanjë

Tre versione të iPhone 11 të ri

Apple po kryen një riorganizim të të gjithë gamës së saj të pajisjeve dhe duket se ka zgjedhur t'i diferencojë ato midis origjinaleve, "Pro" dhe "Air". Diçka e ngjashme duhet të bëhet me iPhone dhe viktima e parë do të jetë iPhone XR, i cili zhduket në favor të iPhone XI, Modeli i ri i hyrjes në Apple nuk do të ketë një emër të ndryshëm nga pjesa tjetër, do të jenë eprorët që ndryshojnë nomenklaturën e tyre. Me këtë nënkuptojmë se iPhone XI do të jetë zëvendësimi natyror i iPhone XR dhe do të ketë një kamerë të dyfishtë (standard plus zoom), një i ri Procesori Apple A13, por do të mbajë të njëjtën madhësi dhe a Paneli LCD si shenjë e identitetit. Me sa duket përbërës të tjerë si shasia e aluminit gjithashtu do të mbeten, megjithatë ajo do të rritet në aspekte të tilla si RAM dhe mundësia e të pasurit karikim pa tel në të kundërt, pa 3D Touch si më parë.

iPhone 11

Imazhi origjinal 9to5Mac

Ndërkohë pasardhësi i iPhone XS do të jetë iPhone XI Pro, i cili do të shfaqë gjithashtu një version "Max" për ata që e duan më të madh. Do të trashëgojë si madhësinë ashtu edhe teknologjinë OLED të iPhone XS dhe iPhone XS Max, ndërsa kësaj here do të kënaqemi tre sensorë: Standard, Zoom x2 dhe kënd i gjerë. Do të ndajë pajisje me iPhone XR, kësaj here shpërndarjen me 3D Touch, një teknologji që Apple ka përfunduar duke e braktisur siç sugjerohet nga testet e para të iOS 13 në fazën e saj "beta". karikim i kundërt wireless gjithashtu do të jetë i pranishëm në këtë model dhe do të mbajë lidhës rrufe dhe shenjat e identitetit të markës.

iOS 13 si një pikënisje e shkëlqyeshme

Ne kemi qenë duke testuar iOS 13 për javë me radhë në të gjitha versionet e tij "beta" dhe ju na keni shoqëruar në këtë udhëtim, gjë që më bëri të shkruaj disa rreshta për sistemin operativ duke e bërë të qartë mendimin tim për performancën e tij dhe që unë do të doja ju te lexosh (LINK). Por jo vetëm kaq, iOS 13 ka treguar optimizim të shkëlqyeshëm dhe performancë spektakolare që nga fillimi i tij, gjë që na bën mjaft optimist në lidhje me zhvillimin e tij dhe mënyrën në të cilën do ta shijojmë atë.

iOS 13

Megjithatë, Apple së fundmi na befasoi duke lëshuar iOS 13.1, diçka që nuk kishte kuptim derisa u zbulua se ky do të jetë versioni zyrtar i iPhone XI Pro dhe iPhone XI Pro sepse ato do të dalin në treg në muajin Tetor, pak pas iPhone XI. Ky version do të përshtatet më shumë me versionet e reja "anije" të Apple dhe do të përfundojë duke shtuar aftësi të caktuara të personalizimit në mjedise si HomeKit. Sidoqoftë, iOS 13 nuk do të na lërë me mjaltë në buzët tona: Modaliteti i errët, shtypja e tastierës rrëshqitëse dhe shkarkimet direkt nga Safari janë vetëm disa nga tiparet e reja që nuk duhet të humbni. Në rast, unë ju lë tre udhëzues të plotë për iOS 13 dhe kështu që ju do të dini se si ta përdorni atë si ekspert që nga fillimi i tij:

iPadOS e bën iPad-në zëvendësimin e vërtetë për PC-në

Apple na ka shitur për një kohë të gjatë që një iPad të mund të zëvendësojë lehtësisht një PC, Sidoqoftë, testet tona të para nuk na e kanë treguar këtë, duke treguar një dështim total (deri më tani) në përpjekjen e tyre. Sidoqoftë, ka ardhur koha për të diferencuar iPhone dhe iPad, tableti Apple nuk është më një element i konsumimit të përmbajtjes dhe me gamën "Pro" është koha për të marrë masa. Kjo është arsyeja pse Apple ka krijuar këtë herë një variant të iOS të krijuar për këtë, duke marrë disa detaje nga macOS dhe duke e bërë iPad-in një produkt shumë më të plotë.

Kjo është mënyra se si me instalimin e iPadOS me fillimin e iOS 13 ne do të jemi në gjendje të menaxhojmë skedarët, të lidhemi natyrshëm dhe pa probleme çdo tastierë dhe maus Bluetooth, madje edhe kontrollues të sistemeve argëtuese siç është PlayStation 4 direkt në iPad-in tonë. Këto janë vetëm disa nga lajmet që strehon iPad OS, megjithëse mund të bëni një turne më të plotë të kësaj LINK.

Thashethemet që fitojnë shumë forcë

Megjithatë, kjo nuk është e vetmja gjë që Apple mund të tregojë, shumë e dhënë për të mbajtur "Edhe nje gje ..." që CEO i përjetshëm i kompanisë, Steve Jobs, i pëlqente aq shumë. Këto janë disa:

Artikulli i lidhur:
Si të personalizoni aplikacionin iOS 13 Home
 • Apple TV i ri: Integrimi i procesorit Apple A12 dhe një porti i ri HDMI 2.1
 • IPad i ri: Një iPad i ri i nivelit të hyrjes pritet me një datë të lëshimit në tetor
 • Lajme për të Apple Watch: Gama e re e rripave me funksione harduerike
 • AirPods Pro?: Ata do të ishin të fundit që do të bashkoheshin me gamën Pro, do të rinovonin disi modelin dhe do të përfshinin më shumë aftësi

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.