Asnjëherë mos i humbni gjërat përsëri me Tile dhe gjurmuesit e saj

Pllaka ka prodhuar pajisje gjurmimi prej vitesh për t'u vendosur në çdo produkt dhe kështu të jetë në gjendje t'i gjejë ato lehtësisht falë pajisjeve tona mobile. Me gjithë këto vite përvojë, ajo ka lansuar produkte të reja që zgjerojnë katalogun e saj dhe ka azhurnuar ato ekzistues, duke përmirësuar performancën e tyre.. Ne kemi qenë në gjendje të provojmë dy prej tyre: Tile Pro, ideale për çelësa, çanta ose çanta shpine: Ngjitëse për pllaka, ultra-rezistente dhe që mund të ngjitet në çdo sipërfaqe.

Tile Pro, azhurnimi i një klasike

Kushdo që e njeh Pllakën është i sigurt që shpejt do ta identifikojë këtë pajisje locator. Isshtë versioni i ri i një klasiku që vjen i përmirësuar në disa aspekte shumë të rëndësishme. Forma e saj katrore me një vrimë në qoshe e bën atë ideal për ta bashkuar në një unazë çelësi, ose për ta bashkangjitur në një çantë ose çantë shpine. Madhësia e saj është si ajo e një keychain, kështu që mund të maskohet si një, pa e vërejtur askush ndryshe.. Availableshtë në dispozicion në dy ngjyra, gri e errët dhe e bardhë, dhe ka një buton në qendër që përdoret për t'i lidhur ato dhe funksione të tjera që do t'ju tregoj më vonë.

Kjo pajisje e vogël paketon shumë teknologji brenda. Gjëja e parë, dhe që e dallon atë nga pjesa tjetër, është të kesh një bateri të zëvendësueshme (1 vit autonomi), një bateri CR2032 që fshihet pas një mbulese të vogël të lëvizshme në pjesën e pasme të Tile Pro. Ajo gjithashtu ka një buton në qendra e saj anësore, një altoparlant dhe brenda një antene Bluetooth dhe një përforcues që ju jep një diapazon deri në 122 metra, diçka absolutisht shtazarake. Isshtë pajisja me diapazonin më të gjatë në diapazonin Tile, dhe gjithashtu ajo me altoparlantin më të fuqishëm, me një tingull që do t'ju lejojë të lokalizoni çdo produkt në shtëpinë tuaj edhe nëse është në cepin e fundit të çantës tuaj. Proofshtë i papërshkueshëm nga uji edhe pse nuk është i zhytur në ujë.

Sticker për pllaka

Isshtë pllaka gjithpërfshirëse e Tile, një pajisje praktikisht e pashkatërrueshme që mund ta ngjisni në çdo sipërfaqe dhe e cila është gjithashtu shumë e vështirë të ndahet pasi të ngjitet. Kjo Sticker është me të vërtetë e vogël, si një monedhë prej 1 €, edhe pse më e trashë. Në dispozicion në të zezë, është një pajisje shumë diskrete që kalon pa u vërejtur dhe që mund të qëndroni në një telekomandë, një pajisje elektronike, një skuter elektrik, etj. Cilin objekt nuk do të donit ta humbisni për botën? Epo, me siguri që mund ta ngjisni Sticker Tile në të.

Teknologjia e përfshirë në këtë pajisje është shumë e ngjashme me atë të Tile Pro, edhe pse me disa ndryshime. E para është që bateria nuk është e zëvendësueshme, kështu që me një autonomi prej 3 vjetësh, kur bateria të mbarojë do të duhet të blini një tjetër. Përveç kësaj, diapazoni i tij është më i vogël, megjithëse arrin 46 metra, dhe gjithashtu altoparlanti i tij është më pak i fuqishëm. Në kthim kemi një madhësi shumë e vogël dhe gjithashtu rezistente ndaj ujit, madje edhe ndaj zhytjes. Përveç gjithë kësaj, ajo është shumë rezistente ndaj goditjeve dhe rënieve., dhe siç thashë më parë, është mjaft e vështirë ta heqësh pasi të jetë ngjitur në një sipërfaqe.

Aplikacioni IOS

Këto pajisje për pllaka kanë nevojë për smartphone-in tonë për të punuar, dhe për këtë ata kanë një aplikacion për iOS (lidhje) i cili është i pajtueshëm me iPhone, iPad dhe Apple Watch dhe për Google Play (lidhje) me të cilën mund të përfitojmë sa më shumë prej tyre. Në të do të shohim të gjitha pajisjet që kemi shoqëruar me llogarinë tonë, me mundësinë e ndarjes së tyre me përdoruesit e tjerë në mënyrë që ata gjithashtu të mund t'i përdorin ato, lokalizimi i tyre në hartë dhe shikimi i historisë së vendndodhjeve, për të qenë në gjendje të ndjekim hapat tanë dhe gjeni pajisjen e humbur.

Nëse e kemi humbur pllakën tonë dhe është brenda rrezes së iPhone-it tonë, mund të shohim se sa larg është përmes një radari që mbushet me jeshile sa më afër tij të jemi. Përveç kësaj, ne mund ta bëjmë atë të tingëllojë për ta lokalizuar atë më lehtë. Në rast se nuk e kemi brenda iPhone tonë, Ne do të jemi në gjendje të përdorim historikun e vendndodhjeve, ta shënojmë atë si të humbur dhe që pjesa tjetër e përdoruesve të Pllakave të na ndihmojnë ta gjejmë atë, pasi që nëse një përdorues tjetër i Pllakave vjen brenda mundësive të pajisjes sonë, vendndodhja e tyre në hartë do të azhurnohet dhe ne do të jemi në gjendje të përdorim skedën e komunitetit brenda aplikacionit për t'i gjetur ato.

Përveç lokalizimit të pajisjes sonë, aplikacioni Tile dhe butoni qendror i aksesorëve të tij ato kanë një funksion kurioz që ju lejon të lokalizoni telefonin tuaj. Përveç kësaj, ajo do të shfaqet në hartë sikur të ishte thjesht një pajisje tjetër e Pllakave, ju mund ta bëni atë të tingëllojë duke shtypur butonin qendror të ndonjë prej aksesorëve të Pllakave dy herë, e cila do të luajë një melodi aq sa duhet për të gjetur iPhone tuaj. Tingëllon edhe nëse e keni në heshtje.

Shërbim opsional Premium

Përdorimi i funksioneve të Tile është plotësisht falas, ju duhet të regjistroheni në aplikacion pa pasur nevojë të bëni asnjë pagesë, vetëm duke blerë produktet e Tile. Por Na ofrohet një shërbim premium që ka funksione shtesë për një pagesë prej 3,49 € në muaj që bëhet 2,92 € nëse vendosni për pagesën vjetore. Mund ta provoni atë shërbim premium për të parë nëse jeni të interesuar. Shërbimet shtesë që përfshin në lidhje me shërbimin falas janë:

 • Paralajmërime inteligjente: nëse largoheni nga pajisja juaj e shënuar nga Tile do të njoftoheni menjëherë në iPhone tuaj
 • Zëvendësim falas i baterisë për modelin Tile Pro dhe Mate
 • Historia e vendndodhjes deri në 30 ditë
 • Garanci për pllaka deri në 3 vjet
 • Mundësia e ndarjes me sa më shumë miq si familja që dëshironi
 • Shërbimi i mesazheve me tekst

Mendimi i redaktorit

Pllaka na ofron zgjidhje të ndryshme për të qenë gjithmonë në gjendje të lokalizojmë ato objekte që nuk duam t'i humbasim. Me një dizajn shumë diskret, një minituarizim befasues dhe një aplikacion shumë të mirë për iOS, me një operacion shumë intuitiv, arrin atë që asnjë markë tjetër nuk ka arritur për momentin, dhe zgjidh kufizimin e gamës Bluetooth falë një rrjeti të krijuar nga komuniteti i tij i përdoruesve. Reallyshtë vërtet e vlerësuar që opsionet e llogarisë falas janë kaq të plota, duke e kthyer opsionin Premium në diçka jo thelbësore dhe se ajo gjithashtu ka një çmim të volitshëm. Mund ta gjejmë Tile Pro për 34,99 € (lidhje) ose një paketë prej dy njësive për 59,99 € (lidhje) Sticker Tile është me çmim prej 39,99 € një paketë me dy njësi (lidhje).

Tile Pro dhe Ngjitëse
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
34,99 a 59,99
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 90%

rekuizitë

 • Dizajn minimalist dhe rezistent
 • Diapazon shumë i mirë
 • Zbatim shumë i mirë
 • Rrjeti i përdoruesve që ju ndihmojnë t'i gjeni

Contras

 • Ngjitëse tjegullash me bateri të pazëvendësueshme

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.