Gjurmuesi i Apple mund të rrezikojë shitjet e Tile

Thashethemet e javëve të fundit sugjerojnë se ka shumë mundësi që Apple të nisë një pajisje e re gjurmues. Kjo është, një pajisje që ne do ta ankoronim në diçka që duam ta gjurmojmë dhe të jemi në gjendje ta vizualizojmë se ku është në çdo kohë nga një pajisje tjetër. Tjegull Isshtë një kompani amerikane që ka shumë produkte praktikisht të njëjta me ato që thashethemet sugjerojnë se Apple do të nisë. Infrastruktura e mollës së madhe është shumë më e lartë se Pllaka dhe çmimi, tiparet dhe specifikimet e produktit mund të rrezikojnë shitjet dhe ekzistencën e Pllakave.

A do të bjerë shitja e pllakave pas prezantimit të gjurmuesit të Apple?

Çelësi për gjurmuesin e ri të Apple do të bazohej në infrastrukturë e madhe që ka me më shumë se një miliard pajisje të shpërndara në të gjithë botën. Falë teknologjisë burim burimesh Të gjitha pajisjet, edhe nëse nuk kanë lidhje interneti, mund të lidhen me pajisje të tjera Apple për të lëshuar një sinjal dhe për ta lokalizuar atë. Prandaj, një Mac i humbur në një terminal aeroporti mund të gjendej në anën tjetër të botës pasi nuk do të përdorte një lidhje të vetme përmes Bluetooth-it të pajisjes dërguese.

Likelyshtë e mundshme që pajisja Big Apple të ketë shumë më tepër përparësi sesa ato në dispozicion të Tile dhe kjo do të nënkuptojë një migrim të përdoruesve nga një kompani në tjetrën. Përveç kësaj, integrimi i pajisjes me aplikacionin e ri Gjej My iOS 13 do të sillte të gjithë ekosistemin macOS, iOS dhe watchOS edhe më afër së bashku.

Frika, pra, e pllakës është se përdoruesit harrojnë produktet dhe teknologjinë tuaj dhe janë nën hije nga gjigandi Apple. Përveç kësaj, Tile po dërgon një seri mesazhesh në figura të ndryshme me rëndësi në botën e teknologjisë për t'i kujtuar ata që të mos i harrojnë ato të Martën pasi ndjejnë erën e prezantimit të asaj pajisje ndjekëse të Apple.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.