Si të rivendosni iPhone dhe iPad tuaj pa humbur jailbreak

SemiRestore

Semi-Restore është një aplikacion i domosdoshëm për ata që kanë pajisjen e tyre me Jailbreak të bërë dhe nuk duan ta humbin atë. TEI azhurnuar në versionin e fundit me Jailbreak të disponueshëm (iOS 9.1), aplikacioni gjithashtu ka tashmë mbështetje për tre platformat më të rëndësishme: Windows, OS X dhe Linux. Me këtë azhurnim, kushdo që ka Jailbroken dhe për ndonjë arsye e sheh të nevojshme të rivendosë pajisjen e tij tani do të jetë në gjendje ta bëjë këtë pa frikë se do të humbasë Cydia dhe do të jetë në gjendje të vazhdojë të shijojë ndryshimet e tij të preferuara me një terminal të restauruar së fundmi. Ne ju japim detajet më poshtë.

Rivendosni pa humbur Jailbreak

Semi-Restore përmbush pikërisht këtë qëllim: të lini pajisjen tuaj të pastër, pasi sapo është rikthyer në një version zyrtar të iOS, por me Jailbreak të bërë. Nëse keni pasur iPhone tuaj të instaluar me iOS 9.1 dhe Cydia, mund të përdorni SemiRestore dhe do të përfundojë me të njëjtën iOS 9.1 dhe Cydia të instaluar, por pa aplikacione, ndryshime ose të dhëna, pasi u largua nga fabrika. Shtë një procedurë shumë e dobishme për ata që kanë Jailbreak dhe për çfarëdo arsye terminali i tyre tashmë ka nevojë për një restaurim, sepse është i paqëndrueshëm, është i ngadaltë ose ka ndonjë problem tjetër softuer.

proces

Përdorimi i Semi-Restaurimit është mjaft i thjeshtë, thjesht duhet të lidhni iPhone, iPad ose iPod Touch me kompjuterin tuaj, të ekzekutoni aplikacionin që mund të shkarkoni nga faqja zyrtare e SemiRestore dhe shtypni butonin që shfaqet në dritare. Videoja që unë vendos në këto rreshta është mjaft e vjetër por procedura nuk ka ndryshuar, kështu që është akoma e vlefshme. Sapo të përdoret aplikacioni, iPhone ose iPad juaj do të jenë sa më të freskëta nga kutia, me të njëjtin version të iOS që kam pasur para procedurës dhe, më e rëndësishmja, me Jailbreak bërë dhe Cydia drejtuar.

Alternativa të tjera

Përveç Semi-Restore ne kemi një mjet tjetër që ju lejon të riktheni pajisjen tuaj duke mbajtur të instaluar të njëjtin version iOS, por gjithashtu duke eliminuar Jailbreak. Duke mos modifikuar versionin e iOS që keni instaluar, nëse më vonë dëshironi të Jailbreak përsëri, është e mundur. Emri i tij është Cydia Impactor dhe instalon dhe ekzekutohet nga vetë pajisja, pa kompjuterë në mes, kështu që mund të jetë edhe më i përshtatshëm. Ne kemi një udhëzim të plotë se si ta përdorim atë Ky artikull.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.