Google arrin një marrëveshje me CBS për të ofruar përmbajtjen e saj në internet

Logo-YouTube-medium

Në vitet e fundit, mënyra se si ne konsumojmë televizionin ka ndryshuar. Gjithnjë e më shumë kanale janë në dispozicion për ne, por për shumë përdorues programimi i ofruar nuk është i mjaftueshëm dhe ata kanë zgjedhur të përdorin shërbime video streaming si Netflix, Hulu, HBO ... ku oferta në seritë televizive po bëhet më e madhe dhe më i madh Përveç kësaj, shërbimet e televizionit kabllor ose satelitor po bëhen më të shtrenjta dhe përdoruesit po mendojnë nëse do të mbajnë shërbimin ose do ta anulojnë atë. Të përpiqemi të arrijmë të gjithë ata përdorues që nuk janë të interesuar të vazhdojnë të paguajnë për këtë lloj shërbimi Google dhe CBS janë bashkuar për të gjithë ata përdorues që nuk duan të paguajnë për kanalet kabllovike dhe po kërkojnë alternativa më të lira.

CBS ka arritur një marrëveshje me Google për ofron një shërbim të ri televiziv brenda platformës YouTube që do ta shohin dritën vitin e ardhshëm. Sipas The Wall Street Journal, Google po përpiqet gjithashtu të arrijë marrëveshje me Fox, 21 Cenetry Fox dhe Walt Disney. CBS dëshiron të ndalet në varësi të lidhjeve satelitore ose kabllore në mënyrë që publiku të mund të shijojë programimin e tij dhe këtu hyn aleanca e saj me Google dhe mundësisht shërbimi i ri i pagesës YouTube Red.

Aktualisht Shtetet e Bashkuara janë një nga vendet ku është praktikisht e detyrueshme të keni një lidhje satelitore ose kabllovike të jesh në gjendje të shijosh një larmi kanalesh, por këto lidhje po bëhen gjithnjë e më të shtrenjta, gjë që po motivon ofruesit kryesorë të këtij lloji të kanaleve të shohin se ata kanë gjithnjë e më pak abonentë. Përveç kësaj, shërbimet e transmetimit të videove nuk po ndihmojnë shumë, pasi ato na lejojnë të shijojmë serialet dhe filmat tanë të preferuar kur dhe ku të duam.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.