Google gjithashtu anulon ngjarjen në internet për zhvilluesit

Google

Më 3 Mars, Google njoftoi se për shkak të koronavirusit, po anulonte ngjarjen që planifikonte të mbante me komunitetin e zhvilluesve, Google I / O 2020, një ngjarje që kishte planifikuar të mbahet në mes të muajit maj, si të gjitha vitet. Në deklaratë, gjiganti i kërkimit deklaroi se prezantimi do të mbahej në internet.

Sidoqoftë, duket se këtë vit, Google ka vendosur të anulojë tërësisht konferencën dhe nuk do të mbajë Google I / O 2020. Arsyeja që kompania pretendon për mos mbajtjen e ngjarjes është pamundësia e mbledhjes së pajisjeve të nevojshme për të regjistruar si prezantimin ashtu edhe punëtoritë e ndryshme që kishte planifikuar të kryente.

Çfarë duhet të bëhet? Shteti i Kalifornisë rekomandon shmangni kongregacionet e njerëzve të panevojshëm. Në pamundësi për të mbledhur pajisjet e nevojshme pa shkelur këtë urdhëresë të re shtetërore, ai nuk ka pasur zgjedhje tjetër përveçse ta anulojë atë plotësisht. Në deklaratë, Google shprehet se do të bëjë gjithçka që është e mundur që zhvilluesit të kenë të gjithë informacionin e nevojshëm përmes portalit të tij për këtë komunitet.

Microsoft gjithashtu ka anuluar ngjarjen personale që po planifikonte të mbante, Build 2020, e cila ishte planifikuar të zhvillohej në fund të majit. Apple ka ndjekur të njëjtat hapa duke anuluar WWDC 2020. Të dy kompanitë, nata ju ftojnë në ngjarjen në internet që ata do të lëshojnë për të paraqitur të gjitha lajmet që do të mbërrijnë në versionet e ardhshme të sistemeve të tyre operative dhe aplikacioneve

A mund të anulohet WWDC 2020?

Ligji që shmang turmat e panevojshme të njerëzve në Kaliforni prek gjithashtu Apple, por jo Microsoft, pasi që kjo e fundit është e vendosur në Redmond (Uashington). Për tani Asnjë prej kompanive nuk ka njoftuar anulimin e ngjarjes në internet, por është e mundur që të dy kompanitë të detyrohen gjithashtu të anulojnë prezantimin, ose të paktën Apple.

Tani për tani, gjithçka që mund të bëjmë është prisni të shihni se si përparon pandemia në Shtetet e Bashkuara Dhe nëse ndodh, ajo detyron më shumë kompani të pezullojnë ngjarjen që ata planifikuan të bënin në internet.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.