Google gjithashtu ul çmimin e filmave 4k në katalogun e saj

Përsëri mollë vendos përsëri një trend në treg, por kësaj here jo në pajisjet mobile, pasi që kësaj here është në sektorin audioviziv. Me lansimin e Apple TV të ri 4k, djemtë e Cupertino arritën të arrijnë një marrëveshje me shpërndarësit kryesorë për të ofruar përmbajtje në cilësi 4k me të njëjtin çmim me atë të ofruar në HD deri më tani. Ky çmim është vendosur në një maksimum prej 19,99 euro. Menjëherë pas Amazon Video uli çmimin e filmave 4k që përputhet me Apple dhe tani është radha e Google.

Shërbimi i videos së Google nuk dëshiron të dalë nga tregu me 4k dhe sapo e ka njoftuar atë Ul çmimin e filmave që ka për shitje në cilësi 4k në një maksimum prej 19,99 euro, i njëjti që ofrohet aktualisht nga Apple dhe Amazon. Google ishte një nga kompanitë e para që ofroi këtë lloj përmbajtje, veçanërisht kur lansoi Chromecast Ultra, një pajisje e pajtueshme me këtë lloj përmbajtje dhe që ka mbajtur pozicionin e saj të privilegjuar derisa Apple të nisë Apple TV 4k dhe Amazon të rinovojë Fire TV duke ofruar të njëjtën pajtueshmëri.

Disa orë më parë, Amazon njoftoi Fire TV-in e saj të ri, një pajisje që na ofron të njëjtat karakteristika si Apple TV 4k, por më pak se gjysma e çmimit të Apple TV. Fire TV do të dalë në treg në 25 tetor me një çmim prej 69,99 euro para taksave, ndërsa Apple TV 4k tashmë është në treg për 179,99 euro para taksave. Dallimi i vetëm thelbësor midis dy pajisjeve gjendet në hapësirën e brendshme, ku Fire TV na ofron vetëm 8 GB, ndërsa modeli Apple është i disponueshëm në dy versione prej 32 dhe 64 GB.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.