Google jep 2 GB në Drive për të festuar ditën e internetit të sigurt

google-jap-2-GB

Dita Ndërkombëtare e Internetit të Sigurt promovon përdorim i përgjegjshëm dhe i sigurt i teknologjive të reja kryesisht tek fëmijët dhe të rinjtë, të cilët ende nuk janë shumë të qartë për çështjen e privatësisë dhe të drejtat e tyre. Prej disa kohësh, Interneti është bërë pothuajse mënyra e vetme e komunikimit midis miliona njerëzve dhe çdo ditë ka më shumë probleme në lidhje me sigurinë e të dhënave tona, qoftë në formën e malware, sulmet ndaj serverave ... dhe ato janë duke u bërë gjithnjë e më të zakonshme plus pajisjet që kanë qasje në internet.

Për të festuar këtë besim, Google donte të bashkohej me partitë dhe ju po jepni 2 GB hapësirë ​​ruajtëse të Google Drive vetëm duke bërë një kontroll të sigurisë të të dhënave tona. Ky kontroll ka për qëllim të sigurojë llogarinë e përdoruesve të Google nga hyrja e mundshme e padëshiruar dhe do të zgjasë vetëm disa minuta. Na jep gjithashtu 2 GB, me të cilat mund të mos jemi në gjendje të bëjmë shumë, por me siguri në ditën më pak të pritur do t'ju mungojnë nëse nuk i merrni.

Për të hyrë në këtë kontroll, ne thjesht duhet të hapim Google në faqen e tij kryesore, ose të klikojmë direkt në kjo lidhje Tjetra, do të na kërkojë emrin tonë të përdoruesit dhe fjalëkalimin tonë për të verifikuar që ne jemi pronarët e ligjshëm. Në hapin tjetër numri i telefonit dhe emaili ynë do të shfaqen në rast se duhet të rikuperojmë llogarinë Gmail.

Në hapin tjetër gjejmë të gjitha dpajisjet me të cilat ne lidhemi me shërbimet e Google, ku do të gjejmë telefonat inteligjentë dhe tabletët që përdorim përveç kompjuterëve të përdorur për të hyrë. Në hapin tjetër, të gjithë aplikacionet që ne kemi autorizuar në llogarinë tonë si menaxherë email dhe shërbime të përdorura për të hyrë në shërbime. Pasi të ketë mbaruar ky hap i fundit, ne do të kemi përfunduar dhe gjatë gjithë ditës do të marrim 2 GB hapësirë ​​ruajtëse falas.

 

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.