Google Pixel XL vs iPhone 7 Plus: Cili ka një kamerë më të mirë? Kontrolloje!

kamera krahasuese

Të gjithë alarmet u fikën kur ekipi i DXoMark vlerësoi kamerën Google Pixel si kamerën më të mirë në tregun celular, e gjithë kjo pa përfshirë krenaritë e zmadhimit optik ose kamerave të dyfishta. Sidoqoftë, përdoruesit e iPhone-it u lanë pas fluturimit për shkak të çështjes që kamera e iPhone 7 Plus nuk është analizuar ende. Sidoqoftë, ka dalë një eksperiment shumë kurioz që duam ta ndajmë me ju, ejani dhe hidhni një vështrim në fotot e iPhone 7 Plus dhe Google Pixel XL, shikoni nëse mund t’i dalloni ato vetë dhe të përcaktoni se cila aparat fotografik celular është më i miri në treg sot.

Projekti e realizon atë iPhoneHacks dhe ka publikuar gjashtë fotografi identike, të bëra me iPhone 7 Plus dhe me Google Pixel XL, në mënyrë që përdoruesit të zgjedhin midis njërës apo tjetrës si një fotografi më të mirë ose më të keqe, ose të paktën të përpiqen t'i diferencojnë ato. Për krahasimin e parë ne do të tregojmë një fotografi në kushte gjoja normale dhe ekuivalente me të dy pajisjet, shikoni në qiell, një e djeg atë dhe tjetra jo.

kamera krahasuese-1

Në foton e dytë fillon te erresohet, një qiell me re dhe kontraste të ndryshme, këtu mund të shohim një ndryshim të vogël në ngjyra midis dy fotografive. A zgjidhni? IPhone 7Plus apo Google Pixel XL?

kamera krahasuese-3

Dhe së fundmi, fotografia më e diskutueshme, errësira, e cila ka qenë pika e dobët e kamerave iPhone për mjaft kohë. Sidoqoftë, duket se megjithëse ato ruajnë ndryshimet, të dy pajisjet mbrojnë veten në mënyrë spektakolare në këtë fushë, A jeni në gjendje t'i dalloni ato?

kamera krahasuese-2

Na lini verdiktin tuaj në komente, na citoni në Twitter, gjithçka për të na dhënë mendimin tuaj. Nesër rreth kësaj kohe ne do të azhurnojmë dhe përfshijmë verdiktin përfundimtar. Në faqen e iPhoneHacks ju mund të gjeni tre fotografi të tjera dhe të vendosni.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   EddyIphone dijo

  por ju nuk e dini cila është cila

 2.   Daniel dijo

  IPhone është ai në të majtë, bën fotografi më të mira, ai në të djathtë Pixel ka një problem në dritë të ulët dhe shfaqen ndezje.