Google Stadia tani është në dispozicion për iPhone dhe iPad

Google Stadia

stadium Ka probleme në vendosjen në pajisjet Apple, siç ishte rasti me shërbimin e pajtimit të lojërave video në internet të Microsoft. Megjithatë, këto të Google Ata kanë punuar për një kohë të gjatë për të ofruar alternativa interesante për klientët e tyre, diçka që ne tashmë e dinim se do të mbërrinte herët a vonë.

Google tashmë lejon hyrjen në Stadia direkt nga iPhone dhe iPad, pavarësisht se nuk ka lëshuar një aplikacion specifik. Zgjidhja për këtë ka qenë shumë e lehtë, pasi iOS App Store nuk lejon instalimin e shërbimeve të lojërave në re, ata kanë zhvilluar një platformë përmes shfletuesit.

Në të vërtetë, për të luajtur Stadia nga iPhone ose iPad juaj do të duhet të futni vetëm adresën e mëposhtme të internetit:

 • https://stadia.google.com

Sapo të hyni brenda, thjesht hyni dhe luani, ashtu si dëshironi përmes Safari. Nuk do të ketë më kërkesa, megjithëse Google këshillon që shërbimi Stadia përmes Safari të jetë ende mjaft i gjelbër, kështu që përvoja e përdoruesit mund të mos jetë aq e mirë sa shpresojmë. Sidoqoftë, kontrollori Stadia është plotësisht i pajtueshëm me iPhone ose iPad tonë, ne thjesht duhet ta lidhim atë përmes Bluetooth dhe do të lejohemi të trajtojmë lojërat pasi të jemi identifikuar.

Nga ana e saj, ju mund ta përmirësoni përvojën duke përfshirë Stadia në ekranin kryesor dhe në këtë mënyrë të bëjë të duket se është si çdo aplikim tjetër, diçka ideale për të luajtur sa më shpejt të jetë e mundur, për këtë:

 1. Klikoni në butonin «Ndaj»
 2. Zgjidhni opsionin "Shto në ekranin kryesor"
 3. Shtypni përsëri në këndin e sipërm të djathtë të ekranit

Në këtë mënyrë, ju do të keni Stadia në ekranin tuaj kryesor sikur të ishte një aplikacion si çdo tjetër, një avantazh pasi që ju mund të hyni direkt në të pa pasur nevojë të hapni Safari dhe të kërkoni adresën.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Raúl Aviles dijo

  A ka qenë lajmi përgjysmë?

  1.