Eve Degree, një stacion i vogël moti për HomeKit

Ne analizojmë Eve Degree, një pajisje e vogël e pajtueshme me HomeKit me të cilën do të keni gjithmonë informacionin temperatura, lagështia dhe presioni atmosferik.

Dizajni dhe specifikimet

Shkalla e vogël Eve është shumë e ngjashme me pajisjet e tjera të markës, të tilla si Eve Button ose Eve Room. Forma e saj katrore me qoshe të rrumbullakosura, korniza prej alumini e anodizuar dhe e pjerrët që në mënyrë të pashmangshme kujton iPhone 5, dhe pjesa e përparme e zezë me shkëlqim është një dizajn që është bërë një shenjë dalluese e shtëpisë. Alsoshtë gjithashtu shumë e lehtë (43 gram), dhe Certifikimi IPX3 lejon që ajo të vendoset jashtë. Për shembull, mund të vendoset në një dritare, ose të mbështetet në bazë ose të varet, falë vrimës në zonën e pasme.

Në pjesën e përparme gjejmë një ekran LCD njëngjyrësh që është gjithmonë i ndezur, duke ju treguar informacionin që keni zgjedhur me butonin e pasmë: temperatura në ºC, temperatura në ºF dhe lagështia e ambientit. Nuk ka asnjë lloj kontrolli të prekjes në ekran, siç është rasti në dhomën Eve, një pajisje pothuajse ekuivalente por për përdorim të brendshëm.

Në pjesën e pasme mund të gjejmë hapësirën për baterinë e butonit (CR2450) që zëvendësohet lehtësisht. Sipas prodhuesit, jeta e baterisë është një vitFalë faktit që lidhja e përdorur është Bluetooth 4.0, e cila na jep atë autonomi, por kufizon distancën në të cilën mund ta vendosim në lidhje me Apple TV ose HomePod (maksimumi 10 metra). Ne gjithashtu gjejmë butonin e lartpërmendur të funksionit dhe vrimën e vogël për ta varur atë.

Përputhshmëria e HomeKit

Prodhuesi Eve vendosi kohë më parë për përdorni HomeKit si platformë ekskluzive për aksesorët tuaj, dhe kjo gradë Eve nuk është përjashtim. Shtimi i kësaj pajisje në rrjetin tonë na ofron informacion në lidhje me temperaturën, lagështinë dhe presionin atmosferik në iPhone tonë, edhe pse ky i fundit vetëm nga vetë aplikacioni i Evës (lidhje), pasi Casa nuk e mbështet këtë informacion. Në aplikacionin e Evës mund të shohim edhe grafikë me historikun e secilit prej parametrave.

Sigurisht që ne mund të përdorim Siri për të njohur në çdo kohë ndonjë nga parametrat që maten, ose t'i përdorim ato nga aplikacioni Home i iPhone, iPad, Mac ose Apple Watch. Por ne gjithashtu mund të krijojmë automatizime, të cilat janë me të vërtetë interesante në aplikacionin EveEdhe një herë, Casa zbulon shumë kufizime të saj. Kështu që ne mund të vendosim një rregull që bën që pajisja juaj e ujitjes të mos aktivizohet kur plotësohen kushte të caktuara të temperaturës dhe lagështisë.

Mendimi i redaktorit

Nëse jeni një nga ata që duan të dinë temperaturën reale jashtë shtëpisë dhe të mos qëndrojnë me atë që ju jep ndonjë aplikim të motit në iPhone tuaj, kjo Eve Degree është pikërisht ajo që ju po kërkoni. Dizajni i tij, cilësia e materialeve dhe përfundimet janë shumë të mira, dhe funksionimi i tij, si gjithmonë në pajisjen Eve, është më shumë se e besueshme. Mund ta blini në Amazon për 67 € (lidhje)

Shkalla e Evës
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4 yje
67
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 70%

rekuizitë

 • Të vogla dhe të lehta
 • Cilësia e materialeve
 • I përshtatshëm për jashtë

Contras

 • Pa kontrolle prekjeje
 • Kufizimet në aplikacionin Home

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.