"Gunga" e iPhone 14 Pro Max e filtruar në imazhe

Kamerat e iPhone 14 Pro

Modelet aktuale (iPhone 13 Pro dhe 13 Pro Max) tashmë kanë një "gungë" të konsiderueshme për të qenë në gjendje të inkorporojnë lentet e kamerës që Apple vendosi të përfshijë, megjithatë, ato mund të jenë të vogla në krahasim me atë që pritet në iPhone Pro Max 14 sipas fotove të fundit të rrjedhura.

Dhe është se, sipas imazhit që ka rrjedhur, pritet që "gunga" e kamerës së iPhone 14 Pro Max të radhës është ajo që zë më shumë dhe që Apple ka instaluar në flamurët e saj.. Fotografia e re e zbuluar me një shikim tregon se sa e spikatur është në krahasim me iPhone 13 Pro Max aktual.

Të gjitha modelet e iPhone 14 pritet të kenë përmirësime në kamerën e tyre me kënd të gjerë, por, duke parë këto imazhe të fundit dhe thashethemet më të fundit, pritet që Modelet Pro kanë gjithashtu përmirësime të rëndësishme në kamerën teleskopike. 

Siç komentohet nga analistë si Ming-Chi Kuo, iPhone 14 Pro do të pajiset me një kamerë 48 Mpx, duke përmirësuar 12 Mpx aktuale përveç mundësisë së regjistrimit në 8K. Kamera e re do të kishte gjithashtu mundësinë për të kapur 12 Mpx falë një procesi të njohur në anglisht si piksel-binning i cili bashkon informacionin nga pikselët më të vegjël për të formuar një "super-piksel" për të përmirësuar ndjeshmërinë në mjedise me dritë të ulët.

E gjithë kjo e detyron Apple të vendosë një "gungë" më të madhe në pajisjet e saj siç tregohet në imazhin e rrjedhur nga @lipilipsi në Twitterin e tij. duke treguar a rritje e konsiderueshme kundrejt iPhone 13 Pro Max aktual (në të djathtë të figurës). Kjo është në përputhje me rrjedhjet e paraqitjeve që ndodhën në shkurt, ku u tregua se do të rriste madhësinë e saj nga 3,16 mm e iPhone 13 Pro Max aktual në 4,17 mm. Gjithashtu, diagonalja e gungës do të rritet gjithashtu me 5%.

Ne kemi parë se si madhësia e kamerës në pajisjet tona është rritur vit pas viti dhe, pasi e pamë për një kohë, u mësuam me të ose madje duket e vogël kur e krahasojmë me modelet e tjera. Me siguri kjo kohë nuk është ndryshe dhe ne e bëjmë veten në çdo madhësi që Apple vendos të përfshijë në "gungën" tonë të re.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.